یک کمپین کلاهبرداری جدید که در حال حاضر در حال اجرا بوده و مورد توجه قرار گرفته، ممکن است بسیار خطرناک‌تر از ایردراپ‌های بی‌اهمیت و توزیع جوایز جعلی از طرف ایلان ماسک باشد.

در این کمپین جدید، تبهکاران در حال بررسی احساس فومو یا «ترس از دست دادن فرصت» در مردم هستند و به قربانیان پیشنهاد می‌دهند تا بررسی کنند که اگر رمزارز نگه می‌داشتند، چقدر سود می‌کردند.

در اوایل دسامبر ۲۰۲۳، کلاهبرداران تعدادی وب سایت را راه‌اندازی کردند که ظاهراً PnL بالقوه دارندگان شیبا اینو (SHIB) را نشان می‌دهد (PnL مخفف Profit and Loss است و به سود یا زیانی گفته می‌شود که در طول فعالیت‌های معاملاتی یا سرمایه‌گذاری به دست می‌آید). این وب سایت‌ها در واقع همچون وسیله ای به جهت جست‌وجوی مزیت‌های درونی در اثر، تغییرات خیلی زیاد تعدادی از کوین‌ها ترویج داده می‌شوند.

در بسیاری از وبسایت‌های ایجادشده توسط همان گروه کلاهبردار، از کاربران خواسته می‌شود تا اجازه دسترسی به کیف پول‌های آنچین خود را بدهند.

نیازی به گفتن نیست که وقتی دارنده کیف پول اجازه دسترسی را به وب سایت می‌دهد، ممکن است در یک چشم به هم زدن تمام سرمایه خود را از دست بدهد. دو جنبه این کمپین‌های کلاهبرداری، آنها را خطرناک‌تر می‌کند.

اول اینکه از طریق کانال‌های رسمی X تبلیغ می‌شوند و علاقه‌مندان به کریپتو آن را با برچسب «تبلیغ» در فیدهای خبری خود می‌بینند.

دوم، علاوه بر استفاده از ربات‌ها، تبهکاران از صدها حساب هک‌شده استفاده می‌کنند که احتمالاً متعلق به افراد واقعی‌ای بوده‌ که قبل از هک شدن هرگز چیزی در مورد ارز دیجیتال به اشتراک نگذاشته بودند.

خوشبختانه، برخی از این وبسایت‌های کلاهبرداری قبلاً توسط تیم‌های بزرگ‌ترین کیف پول‌ها، از جمله متامسک و فانتوم، علامت‌گذاری شده‌اند. به این ترتیب، مرورگرهای اصلی جلوی بازدید کاربران از این وبسایت‌ها را می‌گیرند.

به طور عمده، کلاهبرداران بر دارندگان میم‌کوین‌ها متمرکز شده‌اند و اعلان‌های PEPE، BOB، DOGE، GROK و سایر ارزهای دیجیتال در X ثبت شده است. با این حال، برخی از کوین‌های دیفای، از جمله یونی سواپ و توکن CVX پروتکل Convex Finance نیز در تبلیغات کلاهبرداری استفاده می‌شوند.

منبع : u.today

لینک مطلب : هدف جدید هکرهای سیاه، جامعه‌ی شیبا اینو