در حالی که قیمت‌ها در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال هنوز در حال تثبیت است، قیمت رمز ارز سولانا (SOL) با جهش ۵٫۵ درصدی هم اکنون به ۸۸٫۴۳ دلار رسیده است. این رشد قیمتی خوب بعد از آن رخ داد که شکبه‌ی سولانا از یک افزونه توکن جدیدش به منظور استانداردهای SPL رونمایی کرد.

طبق اطلاعیه منتشرشده در ۲۴ ژانویه، افزونه‌های توکن جدید طیف گسترده‌ و وسیعی از راه‌حل‌های آماده را برای عملکرد توکن‌های پیشرفته ارائه می‌دهند که می‌توانند برای توسعه‌دهندگان، مؤسسات مالی، شرکت‌ها و تیم‌های توسعه‌دهنده اکوسیستم سولانا بسیار مفید و قابل کاربرد باشند.

پروژه‌های پیشرو در صنعت، از جمله پکسوس (Paxos) و GMO Trust، در خط مقدم پذیرش این افزونه‌های توکن قرار دارند. به گفته بنیاد سولانا، این شرکت‌ها فعالانه از مزایای افزونه‌های توکن برای صدور استیبل کوین در بلاکچین سولانا استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که سری اول ایردراپ‌های ارائه شده‌ی موفقیت‌آمیز توکن‌های SPL بلاکچین سولانا در صرافی‌های متمرکز، با معرفی راه‌حل استیکینگ جیتو (JTO) و همچنین، میم کوین بانک (BONK) در دسامبر ۲۰۲۳ رخ داد. این رویداد منجر به افزایش تقاضا برای خرید ارز دیجیتال SOL هم شد؛ زیرا کاربران مشتاقانه در ایردراپ‌های مختلف شرکت کردند.

علاوه بر این، فایر دنسر (Firedancer)، یک اعتبارسنج شخص ثالث است که توسط شرکت وب ۳ جامپ کریپتو (Jump Crypto) معرفی شده، در حال حاضر در مرحله توسعه و رشد قرار دارد. این ابتکار به دنبال افزایش قابلیت‌های شبکه سولانا برای مدیریت و پردازش بالقوه میلیون‌ها تراکنش در ثانیه و ارائه پشتیبانی قوی از پردازش موازی، که تحت عنوان شاردینگ (sharding) نیز شناخته می‌شود، است.

در کل، فعالیت برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه سولانا و همچنین، ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در این بلاکچین، روند صعودی خوبی را در ماه ژانویه نشان داده‌اند که شانس احیای قیمت SOL را افزایش می‌دهد.

با رونمایی از یک افزونه به جمع برترین ها بازگشت2

منبع : coingape.com

لینک مطلب : سولانا با رونمایی از یک افزونه به جمع برترین ها بازگشت