هفته گذشته، خبر خوشی را برای ریپل داشت، زیرا Coinbase اعلام کرد که این توکن را مجدداً برای مشتریان خود در نیویورک فهرست می‌کند، این فهرست‌بندی مجدد بعد از تعلیق آن به دلیل مشکلات نظارتی مداوم با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است.

در همین‌حال، شان مک براید، یکی از بنیانگذاران ریپل، دیدگاه خود را در مورد نبرد ریپل با SEC را به اشتراک گذاشت. او از گری جنسلر، رئیس SEC انتقاد کرد و مدعی شد که هدف او این است که به جای محافظت از سرمایه‌گذاران یا تقویت دارایی‌های دیجیتال، مثل پلیس مهاجم عمل کند.

  XRP بین 0.47 تا 0.50 دلار در نوسان بوده است که نشانه خرید نزدیک به سطح حمایت و فروش نزدیک به مقاومت است. همانطور که گفته شد، پویایی قیمت فعلی نشان‌دهنده آن است که ظرفیت برگشت به قیمت بالاتر در حدود 0.47 دلار را دارد.

نمودار ریپل در این هفته 1

اگر قیمت از سطح فعلی یا متحرک نمایی 20 روزه (0.50 دلار) کاهش یابد، ممکن است به زیر 0.46 دلار کاهش یابد ولی هنوز 84 درصد کمتر از اتریوم است.

ارزش بازار XRP در حال حاضر بیش از 29 میلیارد دلار است و در 24 ساعت گذشته با افزایش 104 درصدی حجم معاملات به 2.3 میلیارد دلار رسیده است.

نهنگ‌هایی که بین 10 تا 100 میلیون XRP دارند، فعالیت تجاری قابل‌توجهی را نشان‌داده‌اند که نشانه توزیع مجدد فعال دارایی‌ها است. در همین حال، کسانی که بیش از یک میلیارد XRP دارند، دارایی‌های خود را از اواسط آوریل افزایش داده‌اند که نشان‌دهنده ذخیره عمدی آنها است.

هفته گذشته شاهد لیکوئیدهای قابل‌توجهی بودیم که آشفتگی بازار را ایجاد کرد؛ زیرا قیمت بیت‌کوین به زیر 66000 دلار سقوط کرد و در پوزیشنهای معاملات اهرمی نزدیک به 180 میلیون دلار در تمام دارایی‌های رمزنگاری لیکوئید شد.

این تغییر باعث شد در مجموع بیش از 870 میلیون دلار لیکوئید شود و به‌طور موثر اهرم مازاد را از بازار خارج کند.

بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند که بیت کوین به بالاترین حد خود برسد ولی کاهش تورم و داده‌های اقتصادی ضعیف‌تر مانع آن شد و بیت کوین را در محدوده معاملاتی جانبی قرار داد.

نمودار ربپل نسبت به بیت کوین در این هفته

گزارش CoinMarketCap نشان‌می‌دهد XRP/BTC دارای مقدار همبستگی 0.72 است که برای آلتکوین‌ها بالا در نظر گرفته می‌شود. این بدان معنی است که در این هفته اصلاح قیمت بیت کوین احتمالاً بر حرکت قیمت XRP تأثیر خواهد گذاشت و افزایش قیمت بیت کوین می‌تواند به معنای سیگنال خرید برای XRP باشد.

ریپل رسما وارد داغ‌ترین بخش ارز دیجیتال در شرکت‌های بزرگ می‌شود و با وجود بی‌ثباتی قیمت XRP، نتایج قانونی و نظارتی آن می‌تواند روی دیگر ارزهای دیجیتال نیز تأثیر بگذارد. افزایش اخیر در حجم معاملات، فعالیت نهنگ‌ها و همچنین آخرین به‌روزرسانی‌های زنجیره جانبی EVM، حکایت از یک روند صعودی اساسی دارد.

XRP با وجود آشفتگی مداوم بازار و انحلال‌های قابل توجه، با پشتیبانی پرونده‌های حقوقی اخیر و تحرکات استراتژیک بازارش علائم بهبود را نشان می‌دهد.

منبع خبر: u.today

لینک مطلب: دانستنی‌های XRP در این هفته