طبق یک گزارش جدید، حجم معاملات در صرافی‌های متمرکز جهانی ارزهای دیجیتال (CEX) مانند بایننس از اواخر سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های گزارش نهادی بای‌ بیت در سال 2024، بسیاری از صرافی‌های متمرکز حجم معاملات ماهانه خود را از اکتبر 2023 تا مارس 2024 حداقل سه برابر کردند.

گزارش بای بیت که در 18 آوریل منتشر شد نشان می‌دهد که حجم 30 روزه OKX از اکتبر گذشته تا 278 درصد افزایش یافته است، در حالی که بایننس با افزایش 239 درصدی دنبال می‌شود. صرافی بای بیت همچنین به عنوان یکی از سریع‌ترین پلتفرم‌های در حال رشد از نظر حجم، با افزایش 264 درصدی شناخته شد.

سخنگوی بای بیت به کوین تلگراف گفت که هر سه صرافی از میانگین نرخ رشد صنعت 255٪ فراتر رفته‌اند.

صرافی کوین‌بیس مستقر در ایالات متحده، حجم معاملات خود را 193 درصد افزایش داد که اندکی از نرخ رشد متوسط فاصله داشت.

حجم معاملات اسپات

به گفته Bybit، روند رشد قابل توجه در حجم CEX عمدتاً به دلیل افزایش قیمت بیت‌کوین و اتر بوده است. که به دلیل تصویت صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) ایالات‌متحده بود.

نماینده Bybit گفت: برای بخش‌های با افزایش حجم، ما حجم‌های 30 روزه را برای حذف نوسانات در ارقام حجم به صورت روزانه مقایسه می‌کنیم. تحلیلگران بای‌بیت برای نشان دادن رشد حجم و مشاهده تغییرات سهم بازار بین صرافی‌های متمرکز، داده‌های معاملات اکتبر 2023 را با مارس 2024 مقایسه کردند.

طبق داده‌های Bybit، روند رشد CEXها نتوانسته است از نرخ رشد صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) سبقت بگیرد، زیرا صرافی غیرمتمرکز یونی سوآپ نسخه 3 عمده حجم را تا 320 درصد افزایش داده است.

در این گزارش، بای‌بیت به‌عنوان دومین صرافی بزرگ از نظر سهم بازار قرار دارد که تا مارس 2023، 9.6 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است. صرافی رقیب OKX حدود 9 درصد از کل حجم معاملات کریپتو را تشکیل می‌دهد.

با وجود اینکه OKX از نظر سرعت رشد در دوره مورد تجزیه و تحلیل، بایننس را شکست داد، بایننس همچنان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر سهم بازار است که حداقل 58 درصد از کل حجم معاملات نقطه ای را به خود اختصاص داده است.

CEXهای مشتقه نیز حجم معاملات 30 روزه را اندکی افزایش داده‌اند و بزرگترین بازیگر مشتقات، بایننس حدود 66 درصد در این دوره اضافه کرده است.

در این گزارش آمده است: «بازار مشتقات CEX تقریباً به طور کامل تحت تسلط بایننس، OKX و بای‌بیت است»

منبع خبر: COINTELEGRAPH

لینک مطلب: حجم معاملات OKX، بایننس و بای بیت از اواخر سال 2023 سه برابر شده است