در جلسه استماع روز چهارشنبه در کمیته خدمات مالی، گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، در پاسخ به سؤالات مطرح‌شده توسط پاتریک مک هنری، رئیس کمیته جمهوری‌خواه، موضع خود را در مورد بیت کوین روشن کرد و اظهار داشت که بیت کوین اوراق بهادار نیست.

گنسلر، با تشریح موضع خود در تمایز بیت کوین از اوراق بهادار، تأکید کرد که بیت کوین الزامات تست هاوی (Howey) را برآورده نمی‌کند. با این حال، او از دسته‌بندی صریح بیت کوین به عنوان یک کالا (commodity) خودداری کرد.

گنسلر قبلاً هم در مورد طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال مانند اتریوم (ETH) بحث کرده بود. طی مصاحبه‌ای با مجله نیویورک، او به طور ضمنی گفت که می‌توان اتریوم را یک اوراق بهادار در نظر گرفت.

با این حال، او تمایلی به اظهار نظر صریح در مورد وضعیت اتریوم نداشته و باعث ایجاد حدس و گمان و بحث در مورد قانونی بودن ارزهای دیجیتال مختلف شده است.

در ادامه، ریچی تورس، نماینده کنگره، ماهیت تراکنش‌های مربوط به کارت‌های پوکمون توکنیزه‌شده را در طول جلسه زیر سؤال برد. پاسخ گنسلر محتاطانه بود و اظهار داشت که برای تعیین اینکه آیا خرید یک کارت پوکمون توکنیزه‌شده در یک بلاکچین می‌تواند یک تراکنش اوراق بهادار در نظر گرفته شود یا خیر، به اطلاعات بیشتری نیاز دارد؛ اگرچه او تأیید کرد که فروش یک کارت پوکمون سنتی، یک اوراق بهادار نیست.

منبع مطلب:

لینک مقاله: جنجال آفرینی رئیس کمیسیون بورس آمریکا برای بیت کوین