بسیاری از پروژه‌ها و رویدادهای جدید کریپتو در هفته گذشته در بازار کریپتو آغاز شده‌اند. پروژه تلفن هوشمند Solana’s web3 و رویداد سالانه NFT.NYC تعدادی از اتفاقات در فضای کریپتو اتفاق افتاده است.

پروژه جدید دیگر Soulbound Tokens (SBT) از تیم اتریوم آغاز شده است. پروژه ­های کمی در بازار راه اندازی شده اند که خبرهای مثبتی را در هفته گذشته در حوزه کریپتو به همراه داشته است.

یکی از قابل توجه‌ترین اتفاقات در صنعت کریپتو، اعلام­ سولانا از یک گوشی هوشمند تحت وب است. در 23 ژوئن، سولانا موبایل، یکی از شرکت های تابعه آزمایشگاه سولانا، Saga را معرفی کرد.

Saga یک تلفن همراه اندرویدی پرچمدار با عملکرد و ویژگی ­های منحصر به فرد است که با بلاک چین سولانا یکپارچه شده است که تراکنش در وب 3 و مدیریت دارایی های دیجیتال را آسان و ایمن می­کند. این گوشی هوشمند کریپتو دارای صفحه نمایش 6.67 اینچی OLED با 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت حافظه داخلی است.

در همین حال NFT.NYC ، رویداد سالانه صنعت NFT بین 20 تا 23 ژوئن 2022 برگزار شد. این رویداد همچنین یک موضوع داغ در فضای کریپتو بود. این کنفرانس بزرگترین کنفرانس NFT در جهان است. به گفته کسانی که در کنفرانس شرکت کردند، با وجود بازار نزولی اخیر، در مورد آینده کریپتو خوشبین بودند.

یکی از قابل توجه ترین اعلامیه های کنفرانس توسط پروژه NFT با تراشه -آبی Doodles بود که اخیراً دنباله ای به نام Dooplicator را راه اندازی کرد. همچنین، پروژه NFT اعلام کرد که فارل ویلیامز اکنون مدیر ارشد برند آن است.

پروژه دیگری که سرفصل خبرها شد Soulbound Tokens (SBT) بود. SBTها توکن­ هایی با هویت غیرقابل انتقال هستند. در اصل، آنها به افراد اجازه می دهند تا با استفاده از فناوری بلاک چین، تمام اطلاعات خود از جمله تحصیلات – سابقه کاری – امتیاز اعتباری – سابقه پزشکی – گواهینامه­ های حرفه ­ای و غیره را تأیید کنند. 

شخصی که پشت این پروژه قرار دارد ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم (ETH)  است.SBT ها در واقع راهکاری برای ایجاد جامعه غیر متمرکز (DeSoc) و چگونگی تحقق این دیدگاه هستند.

نظر شما در مورد این اتفاقات چیست؟

منبع: coinquora.com