امی برمن جکسون قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، به این دو نهاد بایننس و SEC دستور داده تا باهم سازش کنند.

Binanse.US و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به توافق رسیده‌اند که ترتیبی کار کنند. این امر مانع مسدود شدن تمام دارایی‌های این صرافی می‌شود.

قاضی منطقه‌ای ایالات متحده در 14 ژوئن دستور به سازش این دو سازمان را داده است. تا در جهت سازش برای محافظت از سرمایه مشتری بدون نیاز به تعطیلی صرافی کار کنند.

جکسون در جلسه استماع 13 ژوئن گفت: «تعطیلی کامل این صرافی برای بازار دارایی‌های دیجیتال عواقب قابل توجهی دارد.» در ادامه قاضی جکسون خاطر نشان کرد که تا زمانی که این دو نهاد برای سازش تلاشی نکرده‌ باشند هیچ حکمی نخواهد داد.

مذاکره برای سازش در حضور قاضی برای ساعت کاری در 15 ژوئن برنامه ریزی شده است.

جان رید استارک، وکیل اجرایی سابق SEC، قبل از تصمیم قاضی جکسون در توییتر خود گفت: «تضاد زیادی بین این دو نهاد وجود دارد. اما به این معنی نیست که قاضی نتواند دستور مصالحه بدهد.»

SEC در 6 ژوئن پس از متهم کردن Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل بایننس، درخواست یک دستور اضطراری برای منع موقت این صرافی را ارائه کرد. رگولاتور ادعا داشته که ژئو 12 میلیارد دلار از وجوه بایننس را از طریق نهادی به نام Merit Peak منتقل کرده است.

CZ در یادداشت ارائه شده 12 ژوئن قبل از جلسه استماع در مورد دستور منع، این ادعاهای مربوط به سوء استفاده از وجوه را رد کرد. CZ و بایننس SEC را متهم کردند که نمی‌تواند چیزی را پیدا کند که در آن از وجوه مشتریان بایننس سوء استفاده شده باشد و CZ ادامه داد که همه اینها چیزی بجز حالتی که SEC برای رسیدن به هدفش ساخته، نیست.

منبع: cointelegraph.com