افت 5 درصدی بیت کوین؛ آیا آینده صعودی بیت کوین در ناامیدی است؟

  • بیت کوین با بیش از 5 درصد کاهش از بالاترین رکورد جدید خود یعنی 73803.25 دلار به 66629 دلار رسید.
  • این کاهش نوسانات ذاتی بازار کریپتو به طور کلی و بازار بیت کوین به طور خاص را نشان می‌دهد.
  • با کاهش BTC، احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو از 74 درصد به 60 درصد کاهش یافت.

در رکود اخیر در بازار بیت کوین، این ارز دیجیتال از بالاترین رکورد جدید خود به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای 66629 دلار کاهش یافت. سقوط ناگهانی بیت کوین به میزان بیش از 5 درصد پس از رسیدن به رکورد 73803.25 دلار، نشان‌دهنده نوسانات ذاتی بازار ارزهای دیجیتال است.

علیرغم نوسانات جزئی، بزرگترین ارز دیجیتال در چند هفته گذشته در مسیر مثبتی قرار گرفته است. تقاضای فزاینده برای ETF بیت‌کوین نقدی، که با حجم معاملات و جریان‌های ورودی خیره‌کننده نشان داده می‌شود و هاوینگ بیت‌کوین در آینده، به روند صعودی بیت‌کوین کمک زیادی کرده است.

با این حال، سقوط اخیر قیمت بیت کوین سوالاتی را در مورد عدم قطعیت بازار ارز دیجیتال ایجاد می‌کند. کاهش شدید فعلی بیت کوین همچنین به احتمال کمتر فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در ژوئن 2024 اشاره دارد.

گزارش های اخیر، تصمیم فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن با در نظر گرفتن نظرات اکثر اقتصاددانان را فاش کرد. با این وجود، بر اساس ابزار CME FedWatch، احتمال کاهش نرخ از 74 درصد قبلی به 60 درصد پس از افت BTC کاهش یافته است. مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس، با تأمل در نوسانات بازار بیت کوین و بدبینی نسبت به تصمیم فدرال رزرو، گفت:

بیت کوین سابقه ثابتی دارد که پس از رسیدن به رکورد (الف) بی ثبات و بی رحم شده است و نه تنها اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است، بلکه به نظر می‌رسد (فدرال رزرو) آنطور که معامله‌گران انتظار داشتند، ناخوشایند نباشد.

بیت کوین در حال حاضر با 7.28 درصد کاهش روزانه با 68197 دلار معامله می‌شود. علیرغم کاهش روزانه، بیت کوین در 7 روز گذشته افزایش متوسط 1.29 درصدی و در 30 روز گذشته افزایش قابل توجه 31.46 درصدی داشته است. تونی سایکامور، تحلیلگر بازار اظهار داشت که بیت کوین “به دلیل افزایش بازدهی ایالات متحده و دلار آمریکا که به دنبال داده‌های داغ تورم قیمت تولید‌کننده بود، کاهش یافت.”

منبع : COINEDITION

خبر: %5ریزش بیت کوین؛ توقف صعود؟!