روند ارزهای دیجیتال در این هفته تقریبا خنثی بود و بیت کوین هم همین طور، که سقوط به زیر ۳۵۰۰۰ دلار را تجربه کرد، هر چند بیت کوین اوایل امروز رشد کرد، اما در کمتر از ۳۶۰۰۰ دلار متوقف شد.

در حالی که برخی از آلت‌کوین‌های بزرگ‌تر مانند اتریوم و BNB اکنون در روند نزولی جزیی هستند، برخی دیگر مانند سولانا، کاردانو، تن کوین، چین لینک و متیک، دستاوردهای چشمگیری را به ثبت رسانده‌اند.

زمانی که خرس‌ها برای سومین بار در هفته قبل قیمت بیت کوین را به حدود ۳۴۰۰۰ دلار رساندند، قیمت ارز دیجیتال اول بازار در جمعه شب بسیار کاهش یافت.

با این حال، گاوها موفق شدند حرکت نزولی را متوقف کنند و اجازه ریزش بیشتر را ندادند. این هفته هم با کاهش قیمت آغاز شد و بیت کوین به ۳۴۵۰۰ دلار کاهش یافت. با این حال، در اوایل امروز، بیت کوین یک صعود چشمگیر را تجربه کرد و به نزدیکی ۳۶,۰۰۰ دلار رسید.

با این وجود، بیت کوین هنوز نتوانسته از این سطح مقاومتی عبور کند و قیمت آن در حال حاضر، کمی بیش از ۳۵۰۰۰ دلار است.

ارزش بازار BTC همچنان در ۶۹۰ میلیارد دلار باقی مانده است، در حالی که تسلط آن بر آلت‌کوین‌ها اندکی ضربه خورده و اکنون زیر ۵۲ درصد است. در این میان، چشم‌انداز آلت‌کوین‌های بزرگ‌تر امروز به دو بخش تقسیم شده است.

از یک طرف، اتریوم، BNB، دوج کوین، کاردانو و لایت کوین، همگی زیان‌های جزیی را به ثبت رسانده‌اند. در سمت دیگر سولانا، چین لینک، تن کوین و پالیگان ایستاده‌اند.

سولانا، چین لینک و پالیگان (MATIC) هر کدام حدود ۵ درصد جهش داشته‌اند، در حالی که تن کوین ۱۲ درصد رشد داشته و در حال حاضر با قیمت ۲.۷ دلار معامله می‌شود.

در این میان، ۱INCH، GALA، Flow، KAS، WOO و برخی از آلت‌کوین‌های دیگر هم رشد قابل‌توجهی را به ثبت رسانده‌اند. به طور کلی، ارزش کل بازار کریپتو موقعیت اخیر خود را حفظ کرده و هنوز بالای ۱.۳ تریلیون دلار است.

منبع : cryptopotato.com

لینک مطلب : نگاهی به روند بازار ارزهای دیجیتال در این هفته!