صرافی ارز دیجیتال بایننس اعلام کرد جفت ارزهای مربوط به استیبل کوین TrueUSD (TUSD) که به جاستین سان، خالق ترون، مرتبط است را از لیست معاملات خود حذف خواهد کرد.

بایننس دیگر اجازه معامله برای جفت‌ ارزهای  COMP/TUSD، EDU/TUSD و PENDLE/TUSD و همچنین جفت‌های BNB برای Arpa و EduCoin را نمی‌دهد.

این جفت  ارزها در تاریخ 15 مارس 2024، ساعت 3:00 صبح به وقت محلی  از صرافی حذف خواهند شد.

این صرافی به‌منظور محافظت از کاربران و تضمین بازار معاملاتی با کیفیت بالا، به‌طور دوره‌ای بعضی از توکن‌ها را از پلتفرم معاملاتی خود حذف می‌کند. این توکن‌ها ممکن است به دلیل عواملی مانند نقدینگی کم و حجم معاملات حذف شوند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که حذف یک جفت معاملاتی به این معنی نیست که دارایی دیگر در بایننس در دسترس نیست. کاربران همچنان می‌توانند این توکن‌ها را با استفاده از جفت‌های معاملاتی دیگری که هنوز در بایننس در دسترس هستند، معامله کنند.

این بدان معناست که استیبل کوین همچنان می‌تواند در صرافی با ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت‌کوین در پلتفرم بایننس معامله شود.

بایننس علاوه بر حذف جفت‌های معاملاتی از پلتفرم خود، همچنین اعلام کرد که خدمات ربات معاملاتی نقطه‌ای را برای آن جفت‌ها در همان تاریخ و ساعت متوقف می‌کند. این صرافی به کاربران توصیه کرد که حتما قبل از تاریخ مشخص شده ربات‌های معاملاتی خود را به روز کرده یا لغو کنند تا از ضررهای مالی احتمالی جلوگیری شود.

استیبل کوین TUSD، از سه ماهه چهارم سال 2023 با مشکلات مختلفی مواجه شده است. یکی از مسائل مهم نقض احتمالی داده‌ها بود که در آن اطلاعات شخصی و تاریخچه تراکنش‌های کاربران به بیرون درز کرد. این حادثه نگرانی‌هایی را در مورد حریم خصوصی و امنیت ایجاد کرد.

علاوه بر این، زمانی که بسیاری از دارندگان، TUSD خود را با Tether USDTمبادله کردند، ارزش TUSD به زیر 1 دلار کاهش یافت. این باعث شد که پس از فروخته شدن مقدار قابل توجهی از توکن‌های TUSD، قیمت TUSD در 15 ژانویه به 0.984 دلار کاهش یابد. برخی از کاربران در X حدس زدند که فروش ناگهانی ممکن است به این دلیل باشد که TUSD در برنامه استخر Manta صرافی گنجانده نشده است.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: بایننس چندین جفت ارز را از لیست معاملاتش حذف کرد