بر اساس گزارش CCData، فعالیت معاملاتی کریپتو 20 درصد کاهش یافت که دومین ماه کاهش حجم معاملات در صرافی‌های بزرگ را نشان می‌دهد و تخمین زده می‌شود که ETF اتریوم و مشتقات آن در حدود 70 درصد بر بازار کریپتو تسلط داشتند.

گزارش محدوده بازار با اشاره به این روند گفت در ماه می، حجم معاملات نقدی و مشتقات ترکیبی در صرافی‌های متمرکز 20.1 درصد کاهش یافت و به 5.27 تریلیون دلار رسید، زیرا قیمت دارایی‌های دیجیتال اصلی بعد از رویداد هاوینگ بیت کوین در ماه مارس به روند محدود ادامه داد.

نمودار نتیجه هاوینگ بیت کوین

این گزارش خاطرنشان کرد که در بخش بازار نقدی، حجم معاملات ماه می در صرافی‌های متمرکز با کاهش 21.6 درصد به 1.57 تریلیون دلار رسید که کمتر از حجم معاملات 2 تریلیون دلاری در آوریل بود و این روند نزولی در حجم معاملات کریپتو را نشان می‌دهد.

بر اساس مبادلات شخصی، بایننس با 545 تریلیون دلار در ماه می، بیشترین حجم معاملات بازار نقدی را داشت، با ترتیب نزولی، صرافی‌های دیگری که دنباله‌رو Binance بودند، عبارتند از Bybit، OKX، Coinbase و Gate.io.

با این حال، هر صرافی در ماه می نسبت به آوریل افت کلیدی در حجم معاملات را ثبت کرد و بر اساس گزارشات تا به امروز عملکرد سالانه در بازار نقدی، بایننس بیشترین سود را داشت و تسلط خود را در بازار به 34.6 درصد رساند.

صرافی‌های Bybit ، Bitget، و XT.com نیز با همان مقدار از سهم بازار افزایش داشتند، Coinbase کاهش متوسطی داشت ولی Upbit، OKX و MEXC Global بیشترین کاهش را در سهم بازار ثبت کردند.

با این وجود، در بازار کریپتو پول عمدتاً در بازار مشتقات متمرکز بود، بر اساس گزارش، بازار مشتقات اکنون 70.1 درصد از کل بازار کریپتو را تشکیل می‌دهد (نسبت به 69.5 درصد در آوریل).

با وجود افزایش تسلط بازار مشتقات رمز ارز ، حجم معاملات کلی در بازار نقدی کاهش یافت و این گزارش خاطرنشان کرد که حجم مشتقات در ماه می با 19.4 درصد کاهش به 3.69 تریلیون دلار رسید و دومین کاهش متوالی در حجم ماهانه مشتقات را به ثبت رساند.

بر خلاف فعالیت‌های مالی ضعیف در TradFi در طی تابستان، این گزارش حجم پایین معاملات را به فعالیت کم الگوهای تاریخی پس از رویدادهای هاوینگ بیت کوین نسبت داد.

 این گزارش اشاره کرد که با افزایش نرخ‌های تامین مالی و افزایش حجم اتریوم، معامله‌گران بر اساس گمانه‌زنی‌های مربوط به ETF اتریوم ایالات متحده همچنان صعودی هستند.

در چهار صرافی مورد نظر، میانگین نرخ‌های تامین مالی همچنان به کاهش خود ادامه داد و به 3.23 درصد رسید ولی با توجه به اینکه معامله‌گران پس از چرخش غافلگیرکننده SEC در برنامه‌هایETF اسپات اتریوم، روند صعودی خود را افزایش دادند، نرخ سرمایه در 23 می شروع به افزایش کرد.

VanEck می‌گوید که اتریوم می‌تواند در یک بازار صعودی به 154000 دلار برسد و در یک بازار نزولی به 360 دلار سقوط کند.

این پیش‌بینی صعودی بر اساس تایید پیش‌بینی‌شده صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) است که انتظار می‌رود در ماه جولای انجام شود.

VanEck با توضیح بیشتر در مورد این موضوع در پست اخیر وبلاگ خود خاطرنشان کرد که این پیشرفت به مشاوران مالی و سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد که این دارایی منحصر به فرد را به صورت امن نزد متولیان واجد شرایط نگهداری کنند تا از مزایای قیمت‌گذاری و نقدینگی مخصوص ETFها بهره‌مند شوند.

با این مزایا VanEck، مدل مالی خود را برای ارزیابی سرمایه‌گذاری اتریوم به‌روز کرد، این تغییرات احتمالی در بازار، پذیرش و ادغام فزاینده ارزهای دیجیتال را در سیستم‌های مالی اصلی مشخص می‌کند.

منبع خبر: ambcrypto

لینک خبر: نتیجه هاوینگ بیت کوین