قیمت بیت کوین پس از بسته شدن بازار در 29 مارس به 70,000 دلار بازگشت. معامله‌گران هیجان‌زده بودند؛ زیرا سه ماهه اول سال با سود بالا پایان می‌یافت.

بر اساس تحلیل‌ها، برای اینکه بیت‌ کوین سطح قیمت فعلی خود را حفظ کند، باید تا پایان این هفته با بسته شدن چندین کندل قیمت، بالای 69000 دلار باقی بماند.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که بالاترین رکورد قبلی یعنی 69000 دلار اکنون به عنوان یک سطح پشتیبانی بالقوه برای قیمت بیت‌کوین در آخر هفته عمل می‌کند.

قیمت بیت کوین تقریباً 1000 دلار در پایان روز افزایش یافت. این افزایش ممکن است تحت تأثیر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، باشد.

پاول که در کنفرانسی در سانفرانسیسکو صحبت می‌کرد، به نظر می‌رسید که نگران تورم و وضعیت کلی اقتصادی نیست. او تاکید کرد که فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره عجله ندارد. این یک رویداد مهم است که بر ارزش دارایی‌های پرخطر مانند بیت کوین تأثیر می‌گذارد.

بر اساس پیش بینی‌های بازار، در حال حاضر ماه ژوئن محتمل‌ترین ماه برای اولین کاهش نرخ بهره است. همانطور که داده‌های FedWatch Tool گروه CME نشان می‌دهد، در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در ماه ژوئن، 61٪ احتمال کاهش 0.25٪ وجود دارد.

در 29 مارس، با وجود اینکه تعطیلات وال استریت بود، آخرین شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم در نظر گرفته می‌شود، با رسیدن به 2.5 درصد، انتظارات را برآورده کرد.

با در نظر گرفتن موانع بعدی برای اقدام قیمت بیت‌ کوین، توجه همچنان بر بسته شدن کندل هفتگی، ماهانه و سه ماهه متمرکز است.

برای معامله‌گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital، رسیدن قیمت بیت کوین به 69000 دلار بسیار مهم بود. اگر قیمت بیت کوین بالاتر از این سطح بسته شود، این بالاترین قیمت بسته شدن بیت کوین خواهد بود.

او پیش‌بینی کرد قیمت بیت کوین تا پایان هفته که کندل هفتگی بسته می‌شود، در یک محدوده مشخص بسیار بالا و پایین خواهد رفت.

اگر کندل هفتگی بالاتر از 69هزار دلار یعنی بالاترین سطح گذشته بسته شود، می‌تواند نشانه‌ای از آماده شدن بیت کوین برای افزایش قیمت باشد. در غیر این صورت، قیمت ممکن است ثابت بماند یا تثبیت شود.

افراد دیگر نیز نسبت به سیگنال‌های زنجیره‌ای مثبت نگاه کردند، به‌ویژه معامله‌گری به نام کوین سونسون به اندیکاتور میانگین متحرک همگرایی/واگرایی (MACD) در نمودارهای روزانه اشاره کرد.

نموداری که در X آپلود شد، MACD را در موقعیتی توصیف کرد که احتمالاً سیگنال صعودی را نشان می‌دهد که به عنوان “تقاطع” شناخته می‌شود. این می‌تواند به این معنی باشد که قیمت بیت کوین (BTC) ممکن است از بالاترین حد خود یعنی حدود 74000 دلار بالاتر رود.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: تمرکز قیمت بیت کوین روی 70 هزار دلار، آيا بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است