نهنگ‌های بیت‌کوین، الگوهای سنتی را تقلید می‌کنند که در بازارهای گاوی با نزدیک شدن قیمت بیت‌کوین به ۷۲۰۰۰ دلار دیده می‌شود.

احساسات کلی نسبت به بیت کوین در تعطیلات آخر هفته ایالات متحده همچنان مثبت است، زیرا افت قیمت بیت کوین ناشی از کوین بیس نتوانست گاوها را برای مدت طولانی عقب نگه دارد.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro پس از افزایش قیمت BTC، با عبور از 70 هزار دلار، دنبال شدند.

نوسانات روز قبل به دلیل یک نبرد حقوقی در حال انجام بین صرافی Coinbase ایالات متحده و تنظیم کننده کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بیت کوین را زیر حمایت کلیدی 69 هزار دلار ارسال کرد.

این ضعف زیاد دوام نیاورد، زیرا خریداران وارد عمل شدند تا تلاش‌های مستمری برای ربودن نقدینگی نزدیک به بالاترین سطح تاریخ را تقویت کنند.

معامله‌گر محبوب Skew هشدار داد که رفتار تقلبی قیمت می‌تواند ناشی از حرکات دستکاری نقدینگی باشد. در میان این موارد، حمایت پیشنهادی جدید بین 70200 تا 70600 دلار بود که همه آنها متعاقباً از دفتر سفارش Binance حذف شدند.

در حالی که بالاترین سطح تاریخ همچنان به عنوان سقف قیمت مشخص عمل می‌کند، .معامله‌گر معروف Daan Crypto Trades معتقد است که شکستن بالاترین رکورد قبلی می‌تواند منجر به صعود قیمت بیت کوین به محدوده 80000 دلار شود.

کی یانگ جو، مدیر عامل پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant، با تجزیه و تحلیل جریان‌های بیت‌کوین درون زنجیره‌ای، تغییر مالکیت را در میان نهنگ‌های بیت‌کوین برجسته کرد.

او فاش کرد که در شرایط فعلی، نهنگ‌های قدیمی بیت‌کوین، سکه‌های خود را می‌فروشند. در همان زمان، نهادهای جدید با منابع قابل توجهی که به عنوان نهادهای نهنگ جدید نیز شناخته می‌شوند، به طور مداوم بیت کوین خریداری می‌کنند.

به گفته کی، نهنگ‌های جدید احتمالاً مؤسساتی هستند که با صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده مرتبط هستند، که روزانه صدها میلیارد دلار بیت‌ کوین را از بازار خارج می‌کردند.

اوگفت: «نهنگ‌های قدیمی، بیت کوین را نه به سرمایه‌گذاران خرده‌فروش، بلکه به نهنگ‌های جدید (TradFi) می‌فروشند.»

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: تقلید نهنگ‌های بیت کوین از الگوهای سنتی