FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

در وجود افت شدید سهام بانک‌های منطقه‌ای ابالات متحده، اقدام قیمت محدود به قیمت بیت کوین به نقطه شکست خواهد رسید.

بیت کوین از زمان راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) از خود هیچ آتش بازی نشان نداده است. اما این امر نتوانست سرمایه‌گذاران را از انباشته شدن در ETFهای منتخب منع کند.

کتی وودز مدیر عامل ARK Invest، راه‌اندازی ETFهای بیت کوین را نقطه‌ای برای تغییر سرمایه‌گذاری از طلا به بیت کوین بود. وودز در ادامه گفت که بیت کوین در طول بحران بانکی بعدی به عنوان یک دارایی با خطر رفتار خواهد کرد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

کاهش بیش از 60 درصدی سهام نیویورک Community Bancorp (NYCB) از 30 ژانویه، خاطرات بحران بانکی یک سال پیش را زنده کرد.

بیت کوین طی چند روز اخیر در محدوده‌ای معامله می‌شود. این امر از کشمکش سختی بین گاوها و خرس‌ها خبر می‌دهد.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

گاوها یک لبه بسیار خفیف را حفظ می‌کنند. قیمت در چندین روز بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (42577 دلار) می‌شود. خریداران برای ایجاد یک شیب مثبت باید بر این مانع 44700 دلاری غلبه کنند. با شککست این سطح و موفقیت خریداران جفت BTC/USDT تا مقاومت روانی 50 هزار دلار افزایش می‌یابد.

در طرف مقابل این فرض، خرس‌ها با رساندن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه دارای یک مزیت خواهند بود. پس از شکست این سطح قیمت به سمت 40 هزار و سپس 37980 دلار سقوط خواهد کرد. گاوها در این سطح از خود حرکتی نشان‌ خواهند داد و شاهد یک خرید قوی هستیم.

اتر در 6 فوریه بالاتر از میانگین‌های متحرک افزایش یافت. این افزایش، تلاش خرس‌ها را برای به دست گرفتن کنترل نشان می‌دهد.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

قیمت به مقاومت سربار 2400 دلاری رسیده است. خرس‌ها با تمام توان خود از این سطح دفاع خواهند کرد. زیرا اگر شکست بخورند جفت ETH/USDT به سمت 2600 و سپس 2717 دلار جهش خواهد کرد.

بر عکس این نظریه با کاهش قیمت و شکست خط روند صعودی قیمت به سمت سطح 2400 دلاری حرکت می‌کند. در ادامه این جفت برای مدت چند روز در محدوده 2100 تا 2400 دلار معامله می‌شود.

دوج کوین بین خط روند صعودی مثلث متقارن و متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) گیر کرده است.

نمودار روزانه DOGE/USDT
نمودار روزانه DOGE/USDT

شیب نزولی متحرک نمایی 20 روزه و همچنین RSI منفی، یک مزیت جزئی را برای خرس‌ها فراهم می‌کند. اگر قیمت به زیر خط روند صعودی کاهش یابد؛ جفت DOGE/USDT تا 0.07 دلار سقوط خواهد کرد. این سطح به احتمال زیاد خریداران را جذب خواهد کرد، اما اگر گاوها موفق به بازگشت قیمت به مثلث نشوند قیمت به سسمت 0.06 دلار کاهش خواهد یافت.

اما اگر قیمت به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد جفت DOGE/USDT به سمت خط روند نزولی حرکت می‌کند. گاوهابرای شروع حرکت صعودی باید این مانع را از سر راه بردارند. با شکست این سطح قیمت به 0.1 تا 0.11 دلار صعود می‌کند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تحلیل قیمت BTC، ETH و DOGE