افزایش قیمت S&P 500 و جریان‌های قوی ETFهای بیت کوین موجب افزایش قیمت بیت کوین به بالای 50300 دلار شده است.

بیت کوین به دلیل قدرت در بازار سهام ایالات متحده و جریانات قوی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) تقویت شده و به سطح حیاتی 50 هزار دلار رسیده است. نکته قابل توجه این است که جریانات خالص ورودی به ETF بیت کوین برای 11 روز متوالی مثبت بوده است.

برخی از تحلیلگران باور دارند که این روند صعودی ادامه خواهد داشت. اما جیمز ون استراتن تحلیلگر داده و تحقیق CryptoSlate، در خصوص یک اصلاح احتمالی به معامله‌گران هشدار داد. ون استراتن طی یک پست داخل X (توییتر قدیم) بیان کرد که عرضه کل بیت کوین در سود نزدیک به 95 درصد است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

با وجود خطرات کوتاه مدت عقب نشینی، اما همچنان تصویر بلند مدت دلگرم‌کننده‌ای به نظر می‌رسد. پلتفرم تجزیه و تحلیل Glassnode نیز در 10 فوریه طی بیانیه‌ای گفت که شاخص‌های انتخاب شده روی زنجیره نشانه‌هایی از صعود بیت کوین در مراحل اولیه بازار را می‌دهد.

بیت کوین در 11 ژانویه توانست به بالاتر از 48970 دلار برسد که نشان دهنده شروع مرحله بعدی روند صعودی است.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

بسته شدن قیمت در بالای 48970 دلار، زمینه را برای افزایش احتمالی به سمت 52 هزار دلار فراهم می‌کند. در این راه سطح 50 هزار دلار به عنوان یک مقاومت جزئی عمل خواهد کرد اما قیمت می‌تواند از این سطح عبور کند. یک حرکت قوی در ادامه مسیر را برای افزایش بالقوه به سمت 60 هزار دلار باز می‌کند.

در طرف مقابل اگر جفت BTC/USDT کاهش یابد و به زیر 48970 دلار برگردد نشان از مقاومت سرسخت خرس‌ها در ناحیه 50 هزار دلار را می‌دهد. در صورت این امر خطر سقوط قیمت به 44700 دلار افزایش می‌یابد.

خرس‌ها در 12 فوریه تلاش کردند تا بهبود اتر را در نزدیک سطح 61و8 درصدی فیبوناچی (2507 دلار) متوقف کنند اما موفق نشدند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (2400 دلار) و وجود RSI در منطقه مثبت نشان از کنترل گاوها را می‌دهد. یک مقاومت جزئی در 2600 دلار وجود دارد اما در صورت عبور از این سطح، جفت ETH/USDT به سمت 2717 دلار حرکت می‌کند.

سطح شکست 2400 دلاری همچنان یک پشتوانه کلیدی است که باید در جهت نزولی به آن توجه داشت. اگر این سطح برداشته شود، فروش شتاب خواهد گرفت و قیمت تا سطح حمایت 2100 دلار سقوط می‌کند. از خریداران انتظار می‌رود که به شدت از این سطح دفاع کنند.

دوج کوین طی چند روز اخیر داخل یک مثلث متقارن معامله می‌شود. این امر نشان از عدم تصمیم‌گیری بین گاوها و خرس‌ها را می‌دهد.

نمودار روزانه DOGE/USDT
نمودار روزانه DOGE/USDT

متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) کاهش یافته و RSI نیز نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. خریداران برای گرفتن کنترل باید قیمت را به بالای مثلث فشار دهند. در این صورت جفت DOGE/USDT به سمت منطقه مقاومت 0.1 تا 0.11 دلار صعود کند.

از آن طرف اگر خرس‌ها موفق شوند قیمت را زیر خط روند صعودی حفظ کنند مزیت را برای خود تغییر می‌دهند. این امر قیمت را تا حمایت قوی 0.07 دلار و در نهایت 0.06 دلار کاهش می‌دهد. خریداران احتمالا در این سطح وارد شده و به شدت از آن دفاع کنند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تحلیل قیمت BTC، ETH و DOGE