بانک مرکزی نیجریه (CBN) اخیراً مجبور شد برخی سردرگمی‌ها را در مورد یک گزارش برطرف کند. این گزارش ادعا می‌کند که CBN به بانک‌ها گفته است که مراقب افراد یا گروه‌هایی باشند که از صرافی‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند و از انجام تراکنش‌های خاص به مدت شش ماه جلوگیری کنند. این نوع محدودیت «Post No Debit» نامیده می‌شود، به این معنی که شما نمی‌توانید پول خارج کنید یا از حساب خود پرداخت کنید.

در ابتدا، CBN این گزارش را تکذیب کرد، اما سپس آن را حذف کرد و بعداً اعتراف کرد که نادرست است. آنها در این گزارش گفته بودند هر کسی را که مشکوک به تجارت غیرقانونی Tether هستند، به ویژه از طریق روش‌های همتا به همتا تحت نظر خواهند داشت.

همچنین در این گزارش صحبت‌هایی در مورد ممنوعیت موسسات مالی از معامله با ارزهای دیجیتال وجود داشت که با تصمیم قبلی در دسامبر 2023 در تضاد است. در آن زمان، بانک مرکزی نیجریه ممنوعیتی را که دو سال قبل اعمال کرده بود لغو کرد و به بانک‌ها اجازه داد با صرافی‌های ارزهای دیجیتال کار کنند.

CBN به دلیل محبوبیت روزافزون آن در سراسر جهان، موضع خود را در مورد ارزهای دیجیتال تغییر داد. اما آنها نگران از دست دادن سریع ارزش پول نیجریه و نرخ تورم بالا شدند. بنابراین آنها شروع به تمرکز بر روی وب سایت‌هایی کردند که خدمات ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دادند و برخی از آنها را که باعث ایجاد مشکل می‌شدند را تعطیل کردند.

بایننس، یک پلتفرم بزرگ ارزهای دیجیتال، به دلیل تراکنش‌های مشکوک در نیجریه با بررسی‌های بیشتری از سوی CBN مواجه شد. یکی از مدیران بایننس توسط مقامات نیجریه بازداشت شد و با اتهامات مرتبط با پولشویی روبرو شد. مدیر اجرایی دیگری سعی کرد فرار کند؛ اما در کنیا دستگیر شد و ممکن است به نیجریه بازگردانده شود.

منبع: cointelegraph

لینک مطلب: بانک مرکزی نیجریه ادعاهای مسدود کردن حساب های ارز دیجیتال را رد کرد