سهم صرافی رمزارز بایننس در معاملات نقدی به یک سوم میزان خود در سال گذشته کاهش یافته است.

سهم بازار صرافی کریپتو بایننس در معاملات نقدی طی سال 2023 به مقدار 40 درصد رسید. این در حالی است که این میزان در سال 2022، 62 درصد بوده است.

طبق داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین 0xScope، صرافی بایننس طی 12 ماهه گذشته یک سوم از سهم بازار خود را از دست داده است. محققان دلیل این امر را استراتژی فهرست‌بندی این صرافی دانستند. همچنین افزودند که اغلب سکه‌های محبوب بلافاصله پس از عرضه در این صرافی دچار رکورد شدند.

در طرف مقابل صرافی کریپتو کره‌ای Upbit با افزایش سهم بازار نقدی از 5 درصد به 15.3 درصد رسید.

زمانی که همه حجم معاملات ارزهای دیجیتال، از جمله معاملات نقدی و مشتقات لحاظ شود؛ سهم بازار بایننس در اکتبر 2023 به 51.2 درصد می‌رسد. پس از این صرافی Bybit با 13.4 درصد، OKX با 7 درصد، Bitget با 9.6 درصد و MEXC با 6.9 درصد قرار گرفته‌اند.

بایننس همچنان پیشتازی خود را حفظ کرده اما شکاف این صرافی با باقی صرافی‌های رقیب کاهش یافته است.

صرافی‌های Bitget، Bybit و MEXC در طول این بازه زمانی رشد کرده‌اند و با مجموع سهام بازار 42.3 درصد تبدیل به صرافی‌های سطح دوم شده‌اند.

در حالی که ترافیک وب سایت و فالوورهای رسانه‌های اجتماعی همبستگی کمی با عملکرد بازار بورس دارند؛ اما تیم 0xScope دریافت که علی‌رغم افزایش کلی ارزش پایه‌ سهم، تعداد فالوورهای توییتر بایننس از سال گذشته 5 درصد کاهش یافته است. در همین زمان صرافی OKX تعداد فالوورهای خام خود را بیش از 200 درصد افزایش داد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: کاهش سهم بازار معاملات صرافی بایننس