همانطور که در اطلاعیه بازار 11 مارس فاش شد، بورس لندن (LSE) قصد دارد تا سه ماهه دوم سال جاری سهام‌های قابل معامله بیت کوین و اتریوم (ETN) را فهرست کند.

طبق بیانیه 11 مارس، اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) به صرافی‌های سرمایه‌گذاری شناخته شده (RIEs) مجوز ایجاد یک بازار ویژه برای سهام‌های قابل معامله ارزهای دیجیتال را داده است.

ETN‌های رمزنگاری، مشابه صندوق‌های قابل معامله در بورس، یک دارایی یا شاخص زیربنایی را رصد می‌کنند، اما بر خلاف ETF‌‌‌ها، اساساً اوراق قرضه هستند. به طور معمول، ETN‌ها دارایی‌هایی را که ردیابی می‌کنند، توسط یک موسسه مالی پشتیبانی می‌شوند. تحقق سود در ETN‌ها‌، پس از سررسید سود سهام یا فروش سرمایه‌گذار اتفاق می‌افتد.

این اعلامیه همزمان با عملکرد ستاره‌ی اخیر بیت کوین است که اوایل امروز به بالاترین قیمت خود یعنی بیش از 71000 دلار رسید و اتریوم نیز از روند صعودی برخوردار است که آن را به بالای 4000 دلار رسانده است.

ETNهای کریپتو فقط توسط سرمایه‌گذاران حرفه‌ای قابل معامله هستند. افراد عادی نمی‌توانند آنها را معامله کنند؛ زیرا این برخلاف قوانین تعیین شده توسط مقامات مالی بریتانیا است.

اساساً، این محصولات فقط برای افراد یا شرکت‌هایی هستند که در سرمایه‌گذاری متخصص هستند، مانند شرکت‌های سرمایه‌گذاری یا بانک‌هایی که مجاز به کار در بازارهای مالی هستند.

FCA همچنین هشدار معمول خود را در مورد اینکه کریپتو یک محصول سرمایه‌گذاری پرخطر و غیرقانونی است، تکرار کرد. به این ترتیب، ممنوعیت تجارت مشتقات رمزنگاری برای سرمایه گذاران خرد به دلیل آسیبی که ایجاد می‌کند، همچنان پابرجاست.

LSE اعلام کرد: «ETNهای کریپتو باید دارای پشتوانه فیزیکی و بدون اهرم باشند و ناشران باید قیمت بازار یا ارزش دارایی پایه را در دسترس عموم قرار دهند.»

علاوه بر این، بورس لندن تأکید کرد که دارایی‌های دیجیتالی باید در یک کیف پول سرد یا وسیله ذخیره‌سازی امن نگهداری شوند. به‌علاوه، این دارایی‌ها باید در اختیار یک متولی مطابق با قوانین ضد پولشو‌یی در بریتانیا، اتحادیه اروپا، سوئیس یا ایالات متحده باشد. در همین حال، LSE می‌تواند درخواست‌های شرکت‌های خاصی را نپذیرد.

منبع خبر: CRYPTOSLATE

لینک مطلب: سرمایه‌گذاری اتریوم وبیت کوین در بورس لندن