طبق سند دادگاه ورشکستگی ایالت دلاویر که روز چهارشنبه ۲۹ نوامبر ارائه شد، صرافی ورشکسته FTX به دنبال فروش سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری Grayscale و Bitwise خود به ارزش ۸۷۳ میلیون دلار است.

طبق گزارش‌ها، FTX پنج سهم Grayscale Trust و یک سهم Bitwise Trust را در اختیار دارد.این دادگاه محدوده شرکت گلکسی، یک شرکت سرمایه‌گذاری رمزارزی، را برای کمک به FTX در فروش دارایی‌های تراست خود گسترش داده است.

در اوایل سال جاری، FTX از گلکسی برای نظارت بر دارایی‌های دیجیتال گسترده خود کمک گرفته بود. بر اساس سند دادگاهی که در ۳ نوامبر ثبت شد، دارایی‌های تراست FTX، شامل سهام در صندوق‌های مختلف گری اسکیل مانند Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) و صندوق شاخص رمزارزی Bitwise، تا ۲۵ اکتبر ۷۴۴ میلیون دلار ارزش داشت.

محاسبات اخیر نشان می‌دهد که ارزش سهام تراست، به ویژه GBTC، ممکن است به دلیل کاهش تخفیف GBTC در گیر و دار افزایش اخیر قیمت بیت کوین، تقریباً ۸۷۳ میلیون دلار باشد.

این افزایش که از ۲۵ اکتبر به حدود ۱۷ درصد رسیده، به دلیل افزایش کلی قیمت ارزهای دیجیتال در ماه گذشته است. از طریق فروش این دارایی ها صرافی ورشکسته‌ی FTX می تواند با کمک آن دوباره صرافی جدید FTX2.0 را راه اندازی کند.

طبق گزارش‌ها، تیم جدید احتمالاً در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ مدیریت این صرافی را از سر خواهد گرفت.در میان تحولات اخیر پیرامون صرافی بایننس و جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری آن، ارز دیجیتال بومی FTT متعلق به صرافی FTX در کانون توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

توکن FTT در هفته گذشته رشد قابل توجهی داشت. همچنین، گزارش‌ها اخیر حاکی از آنند که انباشت این توکن توسط نهنگ‌ها همچنان ادامه دارد.

در زمان نگارش خبر، توکن FTT با قیمت ۴.۰۴ دلار معامله می‌شود. ده کیف پول مهم FTT دارای توکن‌هایی به ارزش ۱۲.۸ میلیون دلار هستند. ابزارهای تکنیکال و شاخص آنچین در حال حاضر نیز آینده‌ی مثبتی را برای توکن این صرافی پیش بینی می کنند.

منبع : coingape.com

لینک مطلب : صرافی FTX مجوز فروش 873 میلیون دلار از دارایی های خود را گرفت