افزایش تمایلات صعودی منجر به افزایش تقریباً ۱۵ درصدی قیمت اتریوم در یک دوره ۳۰ روزه شده است. این واقعیت که اتریوم در حال حاضر بالای ۲۰۰۰ دلار معامله می‌شود، نشان‌دهنده تمرکز فزاینده بر این دارایی است و این خوش‌بینی مجدد، افزایش قیمت ETH از ابتدای سال تا به امروز را به تقریباً ۷۰ درصد رسانده است.

داده‌های جدید حاکی از افزایش سرمایه‌گذاری‌های نهادی در دارایی‌های کریپتو است. طبق گزارش CryptoQuant، در ماه نوامبر افزایش قابل‌توجهی در دارایی‌های نهادی اتریوم، هم از طریق مالکیت مستقیم و هم از طریق کانال‌های غیرمستقیم مانند صندوق‌های تراست، ETF و دیگر محصولات، وجود داشته است. این افزایش با تثبیت قیمت اتریوم در محدوده ۱.۸ تا ۱.۹ هزار دلار همزمان بود.

چنین علاقه نهادی افزایش‌ یافته‌ای حاکی از افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به ارزش بلند مدت اتریوم و چشم‌اندازهای امیدوارکننده برای گسترش بازار است.

آخرین تجزیه و تحلیل‌ها همچنین نشان می‌دهند که جذابیت فزاینده اتریوم برای سرمایه‌گذاران نهادی با پیشرفت‌های فنی مداوم آن تقویت شده است. اجرای ارتقای اتریوم ۲.۰ و بهبود عملکردهای قرارداد هوشمند آن، نقش مهمی در جلب توجه سازمانی ایفا کرده است و بر جذابیت این دارایی رمزارزی به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری بلندمدت تأکید دارد.

همهمه در میان سرمایه‌گذاران نهادی در ابتدای ماه آغاز شد؛ زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پیشنهاد شرکت گری اسکیل برای تبدیل صندوق اتریوم خود به ETF را تأیید کرد.

خوش‌بینی بازار زمانی افزایش یافت که بلک راک، بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی در جهان، به طور رسمی درخواستی را برای راه‌اندازی ETF اسپات اتر در ۹ نوامبر ارائه کرد. این تأیید منجر به شکستن مقاومت ۲۰۰۰ دلاری شد و در همان تاریخ، اتریوم به بالاترین سطح شش‌ماهه خود رسید.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که SEC در اوایل سال ۲۰۲۴ یک ETF بیت‌ کوین را تأیید خواهد کرد و به گفته تحلیل‌گران مختلف رمزارزی، به دنبال آن، انتظار می‌رود که تأیید برای ETF اسپات اتریوم به سرعت دنبال شود.

منبع : cryptopotato.com

لینک مطلب : نهنگ‌های نهادی مشغول خرید اتریوم، آیا رشد قیمت اتفاق می افتد؟