AMBCrypto با تجزیه و تحلیل تون کوین در نمودار تایم فریم روزانه، اخیرا در بازار حرکت قابل توجه آن را بررسی کرد.

تون کوین در 4 جولای افت شدیدی را تجربه کرد که با از دست دادن بیش از 9 درصد از ارزش خود روز معاملاتی را با 7.1 دلار به پایان رساند. این کاهش شدید مدت کوتاهی پس از نزدیک شدن به بالاترین حد خود پس از افزایش سریع قیمت (ATH) اتفاق افتاد.

شاخص قدرت نسبی (RSI)، یک شاخص کلیدی حرکت بازار است که با این کاهش قیمت به زیر سطح خنثی 50 سقوط کرد که نشان‌دهنده یک روند نزولی در آن زمان بود.

با این حال، از آن زمان پویایی بازار برای TON کمی تغییر کرده است و تا الان، قیمت آن در حدود 7.5 دلار معامله می‌شود که افزایش بیش از 4 درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار حرکت صعودی تون کوین

تجزیه و تحلیل بیشتر RSI نشان داد که اکنون تون کوین کمی بالاتر از خط خنثی صعود کرده است و TON وارد روند صعودی شده است، اگرچه این روند هنوز ضعیف تلقی می‎‌شود.

این بهبود اندک در RSI، همراه با افزایش اخیر قیمت، نشان‌دهنده تثبیت بالقوه یا بهبود تدریجی فعالیت‌ بازار Toncoin است.

تجزیه و تحلیل حجم معاملات Toncoin از Santiment نشان‌ می‌دهد که حجم نقدی Toncoin شتاب بیشتری می‌گیرد و همسویی قابل‌توجهی با حرکات قیمتی آن وجود دارد.

در 5 جولای، حجم آن به بیش از 750 میلیون دلار افزایش یافت که این اولین بار در ماه گذشته بود که به چنین سطوح بالایی رسید. تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که چنین حجمی در هیچ نقطه‌ای از ماه ژوئن مشاهده نشده است.

نمودار2 حرکت صعودی تون کوین

Santiment، گزارش کرد که تا الان، حجم معاملات تون کوین بیش از 500 میلیون دلار بود که این افزایش حجم چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ خط سیر فعلی قیمت نشان می‌دهد که این افزایش حجم عمدتاً توسط خریداران هدایت می‌شود و به معنای فشار خرید قوی است.

این افزایش فعالیت خرید، نیروی اصلی پشت سر افزایش قیمت تون کوین است. چنین افزایش قابل توجهی در علاقه خرید، اغلب نشان‌دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران است.

منبع خبر: ambcrypto

لینک مطلب: آیا تون کوین در مسیر صعودی قرار دارد