به گزارش بلومبرگ انتظار می‌رود راه‌اندازی ETFهای بیت کوین و اتریوم، تا اوایل دوشنبه در هنگ‌کنگ تایید شود.

به گزارش بلومبرگ، این پیشرفت اساسی، بین شرکت‌های مالی مهم، از جمله یک شعبه بین‌المللی از شرکت مدیریت صندوق برداشت چین و مشارکت بین المللی بین شرکت Bosera Asset Management  و HashKey Capital ‌است.

به گفته بلومبرگ، در اواخر ماه جاری کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ‌کنگ، باید برای این ETFهای نقدی اعلام آمادگی کند.

تاییدیه‌های پیش‌بینی‌ شده توسط SFC نشان می‌دهد که هنگ‌کنگ تلاش می‌کند تا خود را به‌ عنوان یک مرکز قدرتمند دارایی‌های دیجیتال قرار دهد.

ETFها که توسط موسسات مالی مهم از جمله مدیریت صندوق برداشت و مدیریت دارایی Bosera انجام می‌شوند، هدفشان ایجاد موفقیت‌هایی مانند ایالات متحده است و در حال حاضر در ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای سرمایه قابل‌توجهی را جمع‌آوری کرده‌اند.

CryptoSlate، قبلاً به پیشرفته‌‌ بودن این ETFها اشاره کرده بود و اینکه این شرکت‌ها می‌توانند با روشی کارآمدتر و کم خطرتر در مدیریت دارایی‌ها، بازار را متحول کنند.

 برخلاف شرکت‌های آمریکایی، این امر باعث می‌شود مبادله واقعی ارزهای دیجیتال در فرآیند ایجاد و بازخرید فراهم شود و علاوه برکاهش هزینه‌ها، نقدینگی را بهبود ‌بخشد.

راه‌اندازی این ETFها برای سرمایه‌گذاری روزافزون، در بازارهای مالی آسیا یک حرکت استراتژیک تلقی می‌شود.

این امر باعث می‌شود که چنین محصولات مالی به دلیل عرضه‌های موفقیت‌آمیز و جریان‌های ورودی قابل‌توجه سرمایه در ایالات متحده، با استقبال جهانی مواجه شوند.

 از زمان معرفی ETFهای بیت کوین نقطه‌ای، ایالات‌متحده ده‌ها میلیارد ورودی خالص داشته‌ که افزایش قیمت بیت کوین را تقویت کرده است.

موفقیت این ETFها می‌تواند مزایای متعددی برای بازار هنگ‌کنگ به همراه داشته باشد. این مزیت‌ها عبارتند از: حمایت قوی از سرمایه‌گذار، ارتقای منظم بازار برای رمزارزهای پایه و ادغام آسانتر پلتفرم‌های دارایی دیجیتال با موسسات مالی سنتی.

با این‌ همه، چالش‌های مربوط به کارمزد، قوانین، هزینه‌های معقول و استانداردهای قوی در حفظ منافع سرمایه‌گذاران، همچنان باقی است.

 این پیش‌بینی به علت پیشرفت‌های نظارتی است که باعث شده است SFC فهرست صندوق‌های مدیریت دارایی مجازی خود را به‌ روز رسانی کند و این، نشان‌دهنده محیط نظارتی مناسب می‌باشد.

تصویب و راه‌اندازی اولین ETFهای رمزنگاری نقطه‌ای هنگ‌کنگ، نقطه عطف مهمی در پیشرفت سرمایه‌گذاری‌های دیجیتال در منطقه خواهد بود و عرضه این ETFها سرمایه‌گذاری‌های جدیدی را در منطقه وسیع‌تر آسیا جذب می‌کند.

انتظار می‌رود این حرکت محیطی منظم‌تر و باثبات‌تر را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند و همسو با رویدادهای جهانی بتواند استانداردهای جدیدی را در امور مالی دارایی‌های دیجیتال ایجاد کند.

منبع خبر: cryptoslate

لینک مطلب: راه‌اندازی ETFهای بیت کوین و اتریوم قبل از هاوینگ در هنگ‌کنگ