Lido DAO (LDO) طی یک هفته شاهد افزایش 40 درصدی قیمت بود. این ارز در این هفته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین و اتریوم به نمایش گذاشت.

قیمت LDO به بالاترین حد خود یعنی 2.21 دلار رسید، که نسبت به پایین‌ترین سطح خود یعنی 1.57 دلار که چهار روز پیش تعیین شد افزایش 40 درصدی داشته است.

این ارز نسبت به سایر دارایی‌های دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم برتری از خود نشان داد. LDO عملکرد بهتری نسبت به بازار ارزهای دیجیتال از خود به نمایش گذاشته است.

قیمت Lido DAO
مقایسه بازده روزانه LDO، بیت کوین و اتریوم

در اینجا می‌خواهیم عوامل موثر بر عملکرد Lido DAO را برسی کنیم:

بازگشت سپرده‌گذاران اتر پس از Shapella

این بهبود و افزایش قیمت LDO مصادف با جریان‌های مثبت چند روز اخیر قرارداد اثبات سهام (PoS) اتریوم بوده است.

LDO در درجه اول یک پلتفرم لیکوئید استیکینگ اتریوم است. این امر به کاربران امکان جمع‌آوری وجوه خود برای اعتبار سنجی در اتریوم را می‌دهد.

اتریوم در ماه آوریل تحت ارتقاء شبکه Shapella قرار گرفت. این شبکه از برداشت پاداش از قرارداد سهام، پشتیبانی می‌کند. در نتیجه، قرارداد PoS شاهد افزایش میزان برداشت اتریوم نسبت به سپرده‌ها بوده است.

قرارداد PoS اتریوم از 16 می بیش از 20 میلیون اتریوم داشت که بر تقاضای ارائه‌دهندگان خدمات لیکوئید استیکینگ مانند LDO تاکید می‌کند. LDO احتمالا از این رویکرد سود برده و این افزایش قیمت را تجربه کرده است.

راه‌اندازی شبکه اصلی Lido v2

Lido DAO در 15 می نسخه اصلی Lido v2 را راه‌اندازی کرد. Lido v2 به استکرهای اتر امکان سوزاندن سهام اتر (stETU) خود همچنین اجازه خروج از پروتکل با نسبت 1:1 را می‌دهد.

نهنگ‌ها از حرکت صعودی LDO در روزهای منتهی به عرضه Lido v2 پشتیبانی کردند. که در افزایش قیمت LDO نقش بسزایی داشته است.

سقوط گوِه

جهش 40 درصدی Lido DAO در نزدیکی خط روند طبق نظر فنی از راه‌اندازی سقوط گوِه شروع شد. تحلیلگران سنتی سقوط گوِه را به عنوان الگوی معکوس صعودی می‌بینند.

طبق این نظریه LDO تا ژوئن به 3.35 دلار خواهد رسید، که نشان دهنده افزایش 50 درصدی از سطح قیمت فعلی است. پس از این LDO به نقطه ارتفاع گوِه می‌رسد و شاهد افت به 2.70 دلار خواهد بود.

در سناریوی عقب‌نشینی برعکس بالا، قیمت LDO تا ژوئن به 1.56 دلار می‌رسد، که یعنی کاهش 30 درصدی نسبت به سطح فعلی را تجربه خواهد کرد. این سطح به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده است.

منبع: cointelegraph.com