بیت کوین یک بار دیگر در این هفته توجهات را به خود جلب کرد و نوسانات قابل توجهی را در قیمت خود در میان پس‌زمینه پیچیده تغییرات اقتصادی جهانی و تحولات خاص ارزهای دیجیتال نشان داد.

از 2 آوریل 2024، قیمت بیت کوین در 65816 دلار در طول هفته گذشته تقریباً 7.97 درصد کاهش یافت. این رکود اخیر ارزش بازار بیت کوین را به 1.293 تریلیون دلار رسانده است.

سطح حمایت فوری 63,119 دلار شناسایی شده است و پس از آن یک سطح مقاومتی خوشبینانه تر در 68,858 دلار قرار دارد.

بر اساس پیش‌بینی‌های مدل‌های الگوریتم ماشین‌های هوش مصنوعی، انتظار می‌رود بیت‌کوین تا پایان آوریل 2024 تعدیل جزئی به حدود 65417 دلار داشته باشد که نشان‌دهنده کاهش محسوس نسبت به ارزش فعلی است.

یکی از عوامل مهم در تغییرات اخیر قیمت بیت کوین، تقویت دلار آمریکا است. به دنبال داده‌های خوب کارخانه‌های ایالات متحده، شاخص دلار (DXY) که قدرت دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزهای اصلی فیات اندازه‌گیری می‌کند، از مرز 105 عبور کرد و به بالاترین سطح خود از اواسط نوامبر رسید.

این افزایش 2.58 درصدی چهار هفته‌ای، دارایی‌های دلاری مانند بیت‌کوین و طلا را گران‌تر کرده و به طور بالقوه برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر شده و منجر به کاهش تقاضا می‌شود.

علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که تداوم قدرت دلار موجب انقباض مالی در سطح جهان شود و اشتها برای سرمایه‌گذاری‌های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال را کاهش دهد. علی‌رغم این چالش‌ها، برخی از تحلیلگران خوش‌بین هستند و نشان می‌دهند که افزایش بدهی‌های مالی ممکن است فدرال رزرو را مجبور کند به سرعت نرخ‌های بهره را پایین بیاورد و به طور بالقوه تقویت قابل توجهی برای بازارهای ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

این خوش‌بینی در برابر پس‌زمینه افزایش نرخ‌های تهاجمی فدرال رزرو از صفر به 5.5 درصد در 16 ماه منتهی به جولای 2023 تنظیم شده است، حرکتی که در سقوط 80 درصدی قیمت بیت کوین در سال 2022 نقش داشت.

منبع خبر: finbold.com

لینک مطلب: ماشین‌ها قیمت بیت کوین را پیش بینی می کنند