در حال حاضر روزانه ۱.۱ میلیون کاربر در شبکه پالیگان مشارکت دارند. شبکه پالیگان (MATIC) در سال ۲۰۲۴ شاهد افزایش قابل توجه مشارکت کاربران و تزریق نقدینگی بوده است، که توجه کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

بر اساس تحلیل داده‌های DeFiLlama توسط AMBCrypto، ارزش کل بازار استیبل‌ کوین‌های شبکه پالیگان تا زمان نگارش این متن، به تقریباً ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است. این رقم، نشان‌دهنده‌ی رشد چشمگیر ۱۸ درصدی از ابتدای سال جاری است. همچنین، شبکه پالیگان در زمان نگارش این متن، از نظر کل عرضه استیبل‌ کوین، در رتبه ششمین بلاک‌ چین قرار دارد.

نمودار شبکه پالیگان

استیبل‌ کوین‌ها را می‌توان به عنوان معادل دیجیتال پول نقد در بازارهای مالی سنتی در نظر گرفت. بالا بودن ارزش کل بازار استیبل‌ کوین نشان‌دهنده‌ی حجم نقدینگی بیشتر است. این نقدینگی بالا، انجام معاملات روی زنجیره (شبکه بلاک‌ چین) را آسان‌تر می‌کند و در نتیجه منجر به بازاری کارآمدتر می‌شود.

با این حال، سطوح فعلی (ارزش کل بازار استیبل‌ کوین در پالیگان) هنوز فاصله زیادی با اوج ثبت شده در جولای ۲۰۲۱ دارند. در واقع، هدف بعدی پالیگان باید رسیدن به سطح قبل از بازار نزولی، یعنی ۲.۶ میلیارد دلار باشد که در سپتامبر ۲۰۲۲ به آن دست یافته بود.

افزایش ارزش کل بازار استیبل‌ کوین در شبکه پالیگان، همزمان با رشد قابل توجه مشارکت کاربران در این شبکه بوده است.

بر اساس بررسی داده‌های Artemis توسط AMBCrypto، زنجیره اثبات سهام (PoS) پالیگان در سال ۲۰۲۴ از نظر تعداد آدرس‌های فعال روزانه و تراکنش‌ها، عملکردی به مراتب بهتر از سایر شبکه‌های مقیاس‌بندی نشان داد.

برای مثال، تعداد آدرس‌های فعال روزانه در بلاک‌ چین اثبات سهام پالیگان در تاریخ ۲۶ مارس، ۱.۱ میلیون بود که بیش از سه برابر تعداد آدرس‌های فعال روزانه دومین شبکه برتر در این لیست است. همین روند صعودی در تعداد تراکنش‌ها نیز مشاهده شد.

قیمت توکن MATIC، ارز دیجیتال بومی شبکه پالیگان، طبق CoinMarketCap، در 24 ساعت گذشته ۱.۷۳ درصد افزایش یافته است که باعث شده مجموع سود هفتگی آن به بیش از ۱۱ درصد برسد. عملکرد MATIC مطابق با عملکرد کلی بازار آلت کوین بوده است. همچنین، در مجموع از ابتدای سال جاری این ارز دیجیتال ۱۲ درصد رشد داشته است.

جالب اینجاست که این افزایش قیمت، ناشی از انباشت سرمایه توسط نهنگ‌ها نبوده است. AMBCrypto با استفاده از داده‌های Santiment، کاهش قابل توجهی را در تراکنش‌های نهنگ‌ها در سال ۲۰۲۴ مشاهده کرد.

علاوه بر این، موجودی نهنگ‌ها از این ارز دیجیتال در طول این مدت ثابت باقی مانده است، که نشان‌دهنده‌ی مشارکت کمتر نهنگ‌ها می‌باشد.

منبع : ambcrypto

لینک خبر : 1.1 میلیون کاربر روزانه در پالیگان