کوسه‌های بیت‌ کوین در ماه گذشته بیش از 268000 بیت‌ کوین خریداری کرده‌اند. همانطور که تحلیلگر جیمز ون استراتن در پست جدیدی در X توضیح می دهد، موجودی های بیت کوین که بین 100 تا 1000 بیت کوین نگهداری می کنند، در ماه گذشته اقدام به برخی خریدهای خالص قابل توجه کرده اند.

در این متن، “موجودی” به معنای یک “نهاد” است. یک نهاد مجموعه ای از آدرس های بیت کوین است که توسط یک تحلیلگر درون-زنجیره ای به نام گلسنود (Glassnode) و بر اساس تحلیل آنها، متعلق به یک سرمایه گذار واحد شناخته شده است.

موجودی‌های بیت‌ کوین که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت‌کوین در اختیار دارند، به اصطلاح با نام «کوسه» شناخته می‌شوند. با نرخ کنونیِ این دارایی، این بازه تقریباً به معادل دلاری ۶.۹۳ میلیون تا ۶۹.۳ میلیون دلار تبدیل می‌شود.

بنابراین، سرمایه‌گذارانی که چنین مقدار بیت‌ کوین نگه‌داری می‌کنند، به‌وضوح بازیگران بزرگی محسوب می‌شوند و می‌توان انتظار داشت که بر کل بازار تأثیر بگذارند. با این حال، این «کوسه‌ها» همچنان از «نهنگ‌ها» کوچک‌تر و کم‌نفوذتر هستند. نهنگ‌ها به‌طور معمول بیت‌کوین‌هایی بیش از ۱۰۰۰ واحد در اختیار دارند.

با توجه به اهمیت «کوسه‌ها»، به‌طور طبیعی رفتار آن‌ها ارزش بررسی دارد. یک راه برای پیگیری این رفتار، از طریق «تغییر خالص موقعیت» این گروه است.

این معیار درون-زنجیره‌ای، مقدار خالص عرضه‌ی بیت‌ کوینی که در ماه گذشته وارد یا از کیف پول‌های موجودی‌های گروه کوسه‌ها خارج شده است را ردیابی می‌کند.

نمودار زیر روند این شاخص را در کل تاریخچه این ارز دیجیتال نشان می دهد.

نمودار شاخص بیت کوین

همانطور که نمودار بالا نشان می‌دهد، تغییر خالص موقعیت کوسه‌های بیت ‌کوین اخیراً در سطوح بسیار مثبتی قرار داشته است. این می‌تواند به این معنی باشد که این سرمایه‌گذاران بزرگ در حال افزودن خالص تعداد بیت ‌کوین به کیف پول‌های خود بوده‌اند.

کوسه‌های بیت ‌کوین در 30 روز گذشته خریدهای خالص قابل توجهی انجام داده‌اند. آن‌ها موفق شده‌اند حدود ۲۶۸٬۴۴۱ بیت‌ کوین به ارزش تقریبی ۱۸.۶ میلیارد دلار خریداری کنند. این رقم، که بزرگترین انباشت توسط این دسته از دارندگان از سال ۲۰۱۲ به شمار می‌رود، نشان‌دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران بزرگ به چشم‌انداز بلندمدت بیت ‌کوین است.

در آن زمان، قیمت بیت‌ کوین تنها کسری از قیمت فعلی آن بود؛ بنابراین انباشت فعلی کوسه‌ها، با در نظر گرفتن حجم بالای سرمایه درگیر، چشمگیرترین مورد در کل تاریخچه این دارایی به شمار می‌رود

طبیعتاً با چنین سطح بالایی از انباشت توسط کوسه‌ها، جای تعجب ندارد که ماه گذشته برای بیت‌ کوین دوره‌ی مثبتی بوده است و قیمت آن به بالاترین حد تاریخی خود رسیده است.

همانطور که استراتن در یکی دیگر از پست‌های خود در X اشاره کرده است، یکی دیگر از تحولات مثبت اخیر در بازار، خروج‌هایی است که صرافی ارز دیجیتال کوین‌ بیس شاهد آن بوده است.

نمودار خروجی کوین بیس

تحلیلگر اشاره می‌کند که طبق گزارش‌ها دیروز ۱.۱ میلیارد دلار از این دارایی از کیف پول‌های این پلتفرم خارج شده است. این سومین خروج خالص بزرگ در سال جاری است و هر سه خروج بزرگ طی ماه گذشته رخ داده‌اند.

خروج ارز دیجیتال از صرافی‌ها می‌تواند نشانه‌ای صعودی برای این ارز باشد زیرا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند دارایی خود را به کیف پول‌های شخصی منتقل کنند و احتمالا قصد نگهداری بلندمدت (HODL) آن‌ها را دارند.

منبع : bitcoinist

لینک خبر : خرید بیش از 268,000 بیت‌ کوین