با پیروزی ریپل علیه SEC، کوین بیس دوباره ریپل را در نیویورک لیست می‌کند.

در ایالات متحده اگرچه کوین بیس و ریپل هر دو با مسائل قانونی مواجه هستند، ولی صرافی ارزهای دیجیتال تجارت ریپل را در نیویورک مجدداً راه اندازی کرده است.

اقدامی که ممکن است بسیاری آن را به عنوان پیروزی ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بدانند. (SEC)

در واقع، کوین بیس ریپل را مجدداً در پلتفرم خود لیست کرده است تا تجارت خود را در یک شراکت قوی با ایالت متحده در اختیار 20 میلیون نفر از اهالی نیویورک قرار دهد.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال نیویورک در حالی این خبر خوب را در X به اشتراک گذاشته است که دوباره تجارت ریپل در کوین بیس امکان‌پذیر شده است.

به عنوان یادآوری از ژوئن 2023، کوین بیس در مورد ریپل یک مشکل حقوقی علیه SEC داشت .

در این مورد صرافی ارز دیجیتال را متهم کرد که به صورت یک بورس اوراق بهادار ملی ثبت نشده است ولی به عنوان کارگزار و آژانس تسویه حساب فعالیت می‌کند.

همچنین نتوانست پیشنهاد سهام خود را به عنوان برنامه a-service ثبت نام کند.

پیش از این، در ژانویه 2021 SEC، شرکت بلاک چین ریپل را به فروش غیرقانونی ریپل و جمع آوری بیش از 1.3 میلیارد دلار متهم کرده بود.

در صورتی که آژانس اعلام کرد اوراق بهادار ارائه شده ثبت نگردیده است و پلتفرم کریپتو ریپل را در بازارهای ایالات متحده حذف کرد.

در ژوئیه 2023، قاضی آنالیسا تورس حکم داد که این شرکت با فروش ریپل در مبادلات عمومی، قانون اوراق بهادار فدرال را نقض نکرده است.

 وی دریافت که فروش مستقیم به مشتریان سازمانی، قراردادهای سرمایه‌گذاری را  تشکیل می‌دهد و برای نتیجه‌گیری بیشتر ضمانت می‌دهد تا رسیدگی بیشتری را در دادگاه انجام دهد.

در همین حال، تصمیم اخیر Coinbase در برگرداندن پشتیبانی XRP به اهالی نیویورک می‌تواند به نوعی محرک ضروری در قیمت XRP تبدیل شود.

اکنون XRP با قیمت 0.52 دلار معامله می‌شود و  0.56 درصد کاهش را در روز ثبت کرد.

 در طول هفته  1.14 درصد افزایش و طبق داده‌های 24 می، در ماه گذشته 3.66 درصد کاهش داشته است.

منبع خبر: finbold

لینک مطلب: پیروزی ریپل علیه SEC