این سکه میم که به دلیل ارتباطش با نژاد سگ قابل توجه شیبا اینو شناخته می‌شود، در هفت روز گذشته نزدیک به 14 درصد از ارزش خود را از دست داده و باعث افزایش نگرانی‌ها در مورد آینده آن شده است.

شاخص‌های تکنیکال که اغلب برای سنجش احساسات بازار استفاده می‌شوند برای SHIB چشمک قرمز می‌زنند، شاخص قدرت نسبی (RSI) و شاخص جریان پول (MFI) در حال حاضر به ترتیب در 38 و 35 قرار دارند.

 درحالی‌که این مقادیر نشان می‌دهند فروش آن ممکن است بیش از حد شده و آماده بازگشت مجدد شود، شاخص‌های دیگر تصویر تیره‌تری را نشان می‌دهند.

شاخص Elder Ray که قدرت خریداران در مقابل فروشندگان را اندازه‌گیری می‌کند، از ژوئن هفته گذشته به شدت در محدوده منفی قرار‌داشته است و نشانه تسلط آشکار خرس‌ها در بازار است.

نمودار کاهش 14 درصدی شیبا در 7 روز گذشته

چشم انداز تکنیکال SHIB نزولی است و عدم فشار خرید همراه با حرکت قوی فروش نشان می‌دهد که قیمت آن می‌تواند در کوتاه‌مدت بیشتر کاهش یابد، تحلیلگران انتظار دارند شاهد عقب‌نشینی SHIB تا مرز 0.000020 دلار باشند.

تجزیه و تحلیل NewsBTC همچنین کاهش علاقه سرمایه‌گذاران برای رقیب دوج کوین را نشان می‌دهد که این کاهش اشتیاق می‌تواند عامل مهمی در کاهش قیمت باشد.

ظهور اولیه میم کوین‌ها به شدت به تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و جنبش‌های مربوط به جامعه وابسته بود، با این‌حال، با توجه به اینکه بازار کلی ارزهای رمزنگاری شده اصلاح شده است و میم کوین‌ها با بررسی‌های فزاینده‌ای مواجه هستند، شیبا ممکن است بخشی از قدرت خود را از دست بدهد.

در حالی‌که شیبا اینده روشنی ندارد، یک فروپاشی کامل برای آن کاملاً دور از ذهن نیست ولی اگر دوباره گاوها کنترل را به دست آورند و اعتماد سرمایه‌گذاران بازگردد، احساسات می‌تواند باعث افزایش قیمت شیبا در بازار شود.

ارزش کل بازار کریپتو در حال حاضر 2.39 تریلیون دلار است، SHIB به طور بالقوه دوباره می‌تواند تا مرز 0.000024 دلار صعود کند. با این حال، تحلیلگران هشدار می‌دهند که این سناریو به شدت به نیروهای پیش‌بینی نشده بازار و حمایت جامعه بستگی دارد.

در همین حال، با ارزش پیش‌بینی شده 0.00007 دلار تا 12 ژوئیه 2024، تجزیه و تحلیل فعلی قیمت شیبا اینو به رشد 226 درصد اشاره می‌کند. اما حتی با این پیش‌بینی صعودی قیمت، شاخص‌های تکنیکال نشان‌ می‌دهد که بازار همچنان مساعد نیست.

شاخص ترس و طمع، که سطح بالایی از طمع را با عدد 72 نشان می‌دهد، از این احساس پشتیبانی می‌کند. نوسانات قیمت شیبا اینو در 30 روز گذشته متوسط ​​و 4.50 درصد بوده است، فقط 40 درصد از روزها افزایش داشت، که نشان‌ می‌دهد حرکت صعودی زیادی وجود نداشته است.

منبع خبر: newsbtc

لینک مطلب: شیبا اینو با کاهش 14 درصد