استیبل کوین تتر با تکمیل موفقیت آمیز بازرسی سیستم کنترل  سازمان SOC 2، به نقطه عطف مهم امنیتی دسترسی یافت. به گفته تتر، این امر برای تقویت تعهد خود به ارائه یک محیط امن و شفاف برای کاربرانش ضروری است و به عنوان یک پیشتاز صنعتی برجسته می‌شود.

بازرسی SOC 2، که به عنوان معیاری برای انطباق امنیتی شناخته شده است، توسط موسسه حسابداران رسمی آمریکا (AICPA) تهیه شده است. دستاورد تتر در این زمینه با ارزیابی دقیق حسابرسی بر اساس پنج اصل “خدمات اساسی اعتماد” : امنیت، در دسترس بودن، یکپارچگی پردازش، محرمانه بودن و حریم خصوصی قابل توجه است.

 تتر ادعا می‌کند که این گواهینامه نشان‌دهنده کنترل‌های قوی فناوری اطلاعات و تعهد آن به حفظ بالاترین استانداردهای حفاظت از اطلاعات و امنیت آن است.

امنیت: تتر اشاره می‌کند که اقدامات امنیتی خود را با پیاده‌سازی فایروال‌ها، سیستم‌های تشخیص نفوذ و پروتکل‌های احراز هویت پیشرفته برای محافظت در برابر دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مشتری تقویت کرده است.

در دسترس بودن: تتر بر تعهد خود به حفظ یک شبکه قابل اعتماد و کارآمد، تمرکز بر حل سریع مشکل و اطمینان از دسترسی سریع سرویس ثابت تاکید می‌کند.

پردازش یکپارچه: تتر سیستم‌های خود را با پردازش دقیق و به موقع اطلاعات، در محقق شدن موثر هدف مورد نظر، ایمن و مطمئن می‌سازد.

محرمانه بودن: در شرکت تتر، دسترسی به اطلاعات حساس به شدت کنترل می‌شود، با رمزگذاری اطلاعات در حین انتقال به نهادهای مجاز از افشای اطلاعات خصوصی جلوگیری می‌شود.

حریم خصوصی: تترمدیریت اطلاعات شخصی، از جمع آوری تا افشا و حفظ حریم خصوصی کاربر در همه سطوح اختصاصی را بر عهده دارد وخود را مسئول میداند.

پائولو آردوینو، مدیر عامل تتر، در مورد این دستاورد اظهار داشت که این معیار انطباق به عنوان تضمینی برای مشتریان برای مدیریت دارایی‌ها و اطلاعات آنها در یک محیط امن عمل می‌کند.

 تتر می‌گوید این اعتبارسنجی مستقل کنترل‌های امنیتی بسیار مهم است و نشان‌دهنده تعهد مدام آنها به عنوان یک صادرکننده پایدار و قابل اعتماد است.

علاوه بر این، تتر ادعا می‌کند که استراتژی آن نه تنها شامل رسیدن به هدف، بلکه حفظ استانداردهای امنیتی بالا است. این شرکت برای اطمینان از تعهد مستمر به این معیارهای دقیق، آزمایشات سالانه SOC 2  را انجام می‌دهد. در آینده، تتر گواهینامه نوع SOC 2 در 2024 هدف قرار داده است، تا ارزیابی جامع‌تری از کنترل‌های داخلی خود را در مدت زمان مشخص انجام دهد.

همان طور که دیروز The Block گزارش داد، تتر در سه ماهه اول سال 2024، توانست 627 میلیون دلار دیگر بیت کوین خریداری کند و مجموع دارایی‌های خود را به حدود 75,354 بیت کوین به ارزش بیش از 5.2 میلیارد دلار رساند.

لینک مطلب: دسترسی تتربه نقطه عطف مهم امنیتی