io.net یک شبکه زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز مبتنی بر Solana، جزئیاتی در مورد توکنومیک خود از جمله مدل تورم و مکانیزم سوزاندن توکن منتشر کرد.

توکنومیک یک کوین یا توکن نشان دهنده میزان عرضه و تقاضا، نحوه توزیع و تخصیص توکن و مواردی مانند توکن سوزی است و در واقع به معنی پیاده‌سازی سیاست‌های پولی در دنیای بلاکچین است.

همانطور که در مستندات پروژه ذکر شده است، مجموع عرضه توکن IO به 800 میلیون سکه محدود شده است. 500 میلیون سکه در راه اندازی اولیه پروژه توزیع شد. 300 میلیون سکه باقیمانده به عنوان پاداش به حامیان اولیه و سهامداران و مشارکت‌کنندگان اصلی آنها در طی 20 سال اختصاص داده می‌شود.

این انتشار پاداش از یک مدل کاهش تورم پیروی می‌کند که با نرخ سالانه 8٪ شروع می‌شود و هر ماه تقریباً 1.02٪ کاهش می‌یابد که منجر به کاهش 12٪ در سال می‌شود.

سهامداران io.net برای ایجاد فشار کاهش قیمت، از درآمدهای شبکه برای خرید و سوزاندن توکن‌های IO استفاده می‌کنند و در نتیجه عرضه در گردش را کاهش می‌دهند.

نرخ تورم سالانه io.net

طبق گزارش io.net، این توکن به عنوان ارز دیجیتال بومی برای شبکه IOG عمل می‌کند که هدف آن ساده‌سازی مبادلات اقتصادی در اکوسیستم آن است که شامل اجاره‌کنندگان GPU، صاحبان GPU و جامعه دارندگان سکه IO است.

فعالیت‌های اقتصادی شبکه شامل اجاره‌کنندگان GPU، که از توکن‌ها برای استقرار کلاسترهای GPU یا بازی‌های ابری استفاده می‌کنند و صاحبان GPU، که قدرت GPU را ارائه می‌دهند، نیز شامل می‌شود. دارندگان سکه IO با قرار دادن سکه‌های خود به امنیت شبکه کمک کرده و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنند.

کاربران می‌توانند با استفاده از USDC، توکن‌های IO و سایر توکن‌های پشتیبانی‌شده، پرداخت‌های خود را با کارمزد کمتر یا بدون هزینه انجام دهند. یک کارمزد 2٪ برای پرداخت USDC اعمال می‌شود، در حالی که تراکنش‌های توکن IO بدون کارمزد هستند. درآمد تامین‌کننده از مشاغل محاسباتی در USDC نیز شامل کارمزد 2٪ است.

IO Research، تیم پشتیبان io.net، اخیراً با مشارکت حامیان برجسته از جمله Solana Ventures و OKX Ventures سی میلیون دلار سرمایه در سری A به رهبری Hack VC به دست آورده است.

این تیم قصد دارد از صندوق تازه برای تقویت رشد تیم، پاسخگویی به خواسته‌های مشتریان و تسریع توسعه شبکه خود استفاده کند.

منبع خبر: CRYPTOBRIEFING

لینک مطلب: پلتفرم io.net جزِییاتی در مورد توکنومیک خود منتشر کرد