توکن‌سازی می‌تواند بازی‌های آینده را متحول کند و به بازیکنان این امکان را می‌دهد که خلاقیت‌های دیجیتالی خود را داشته باشند و کسب درآمد کنند. صنعت بازی با ظهور توکن‌سازی که نوید ایجاد محیطی بازتر، با ارزش‌تر و با مشارکت ‌بیشتری را برای بازیکنان می‌دهد، آماده یک تغییر تحول ‌آفرین است.

تصور کنید زمانی که بازی را ترک کردید، یک ماشین مسابقه‌ای که به طور دقیق ارتقا یافته را در یک بازی از دست می‌دهید بدون این‌ که درآمدی کسب کرده باشید؛ اما توکن‌سازی بازی‌های آینده می‌تواند به بازیکنان این امکان را بدهد که از چنین دارایی‌های دیجیتالی برخوردار شوند و از آن کسب درآمد کنند و تضمین کند که ارزش و کاربرد خود را فراتر از گیم‌ پلی (gameplay) حفظ ‌کنند.

کاربران می‌توانند در بازی‌هایی مانند Roblox و Minecraft که میلیون‌ها بازدید کننده ماهانه جذب می‌کنند، محتوا بسازند و به اشتراک بگذارند. با این حال، آن‌ها فاقد مالکیت واقعی هستند و مزایای بالقوه آن‌ها را محدود می‌کند.

بازیکنان ساعت‌های بی‌شماری را صرف تولید محتوایی می‌کنند که توسعه‌دهندگان بازی را بدون غرامت کافی غنی می‌کند. به عنوان مثال، بازیکنان فورتنایت حدود 10 ساعت در هفته را در بازی سپری می‌کنند و به طور غیرمستقیم از طریق تلاش‌های خلاقانه خود سود قابل توجهی را نصیب توسعه‌دهندگان می‌کنند.

توکن‌ سازی بازی‌های آینده به‌ عنوان یک راه‌ حل متحول ‌کننده می‌تواند این مشکلات را با استفاده از فناوری بلاک چین برای اعطای مالکیت به بازیکنان بر دارایی‌های دیجیتال خود، که به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) معرفی می‌شوند، اصلاح کند.

این روش منشأ دارایی را تضمین می‌کند و تضمین می‌کند که سازندگان حق‌ امتیاز مستمری را برای کار خود دریافت می‌کنند. علیرغم پتانسیلی که دارد، فناوری بلاک چین به دلیل مشکلات تجربه کاربر و تصورات نوسان بازار با شک و تردید مواجه کرده است.

بازی‌های بلاکچین قبلی با رابط‌های نامناسب و الزامات فنی پیچیده مواجه بودند که بسیاری از گیمرها را از خود دور می‌کرد.علاوه بر این، بازارNFT نوسانات شدیدی را تجربه کرده است که منجر به نگرانی در مورد دوام طولانی مدت آن شده است.

حصول اطمینان از این‌ که UGC (مخفف عبارت User Generated Content است و به معنای محتوای تولید شده توسط کاربر است. یک مثال ساده از UGC، کامنت یا نظراتی است که کاربران در سایت‌ها می‌گذارند یا پست‌هایی که کاربران سایت‌هایی مانند یوتیوب، اینستاگرام، فیسبوک و… منتشر می‌کنند) توکنیزه شده مورد قبول جریان اصلی قرار می‌گیرد، مستلزم ایجاد بازارهای پایدار و مبتنی بر ابزار و طراحی اقتصادهای پایدار درون بازی است.

زیرساخت بلاک چین نیز باید به طور موثر مقیاس شود تا تراکنش‌های افزایش یافته را بدون ایجاد تراکم شبکه یا هزینه‌های گزاف مدیریت کند. پتانسیل همکاری یکپارچه دارایی بین بازی‌های آینده می‌تواند سطح تعامل و خلاقیت بازیکنان جدید را باز کند. با این حال، دستیابی به این قابلیت همکاری مستلزم غلبه بر موانع فنی قابل توجه و ایجاد پروتکل‌های استاندارد در سراسر پلتفرم‌های مختلف بلاک چین است.

رویا پردازانی مانند Alun که بیش از دو دهه تجربه در بخش‌های بازی و فناوری دارد، رهبری این کار را بر عهده دارند و آینده بازی‌های توکن سازی شده امیدوارکننده به نظر می‌رسد. کار او با Freeverse و سایر سرمایه گذاری‌ها نشان دهنده تعهد به ادغام راه حل‌های پیشرفته بلاک چین با بازی برای افزایش تعاملات دنیای واقعی و دیجیتال است.

این انقلاب در مالکیت در بازی‌ها به‌گونه‌ای است که بازیکنان را مانند قبل توانمند می‌کند و این امر را برای رهبران و توسعه‌دهندگان صنعت ضروری می‌سازد تا این نوآوری‌ها را بپذیرند و هدایت کنند.

منبع خبر: coinpaprika

لینک مطلب: نوید کسب درآمد بازی‌های آینده با دارایی‌های دیجیتال