مقدار بیت کوین موجود در صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase به پایین‌ترین سطح خود در 9 سال گذشته رسید. این کمبود بیت کوین در صرافی منجر به افزایش تقاضا و انباشت ارز دیجیتال شده و باعث شده است که قیمت آن به بالای 70000 دلار برسد.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، بیت کوین در ساعت 4:47 بعد از ظهر به وقت محلی برای اولین بار از 15 مارس، 70هزار دلار را به دست آورد.

ذخایر بیت کوین در کوین بیس در 18 مارس به 344856 بیت کوین و به کمترین میزان در 9 سال گذشته رسید. این اتفاق زمانی رخ داد که افراد بیشتری دوباره شروع به خرید و نگهداری بیت کوین کردند که منجر به کاهش مقدار بیت کوین موجود برای معامله در صرافی Coinbase شد.

آخرین باری که ذخایر بیت‌کوین در کوین‌بیس به پایین‌ترین حد خود رسیده بود، در سال ۲۰۱۵ بود.

کل موجودی بیت‌کوین در آدرس‌های انباشته نیز به بیش از 3.2 میلیون بیت‌کوین بازگشته است که به بالاترین حد خود نزدیک شده است.

آدرس‌های انباشت آن‌هایی هستند که بیش از 10 بیت کوین دارند و هیچ تراکنش خروجی یا ارتباطی با صرافی‌های متمرکز و شرکت‌های استخراج ندارند.

این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ احتمالاً پس از کاهش 15 تا 20 درصدی اخیر از بالاترین رقم تاریخی در حدود 74 هزار دلار، روی افزایش بیشتر رقابت می‌کنند.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: مقدار بیت کوین در صرافی Coinbase به پایین‌ترین سطح خود در 9 سال گذشته رسید