حجم معاملات 24 ساعته upbit در 5 مارس به بالاترین حد سالانه نزدیک به 15 میلیارد دلار رسید و در 31 مارس به 2.6 میلیارد دلار کاهش یافت.

حجم معاملات 24 ساعته در Upbit، یکی از بزرگترین صرافی‌های کریپتو کره جنوبی، پس از رسیدن به بالاترین حد در اوایل ماه مارس، در ابتدای آوریل به 3.8 میلیارد دلار کاهش یافت.

در 5 مارس، Upbit حجم معاملات روزانه تقریبا 15 میلیارد دلار را ثبت کرد که بالاترین حجم معاملات صرافی در سال جاری است.

افزایش حجم معاملات روزانه صرافی کریپتو ممکن است به این دلیل باشد که بیت کوین در همان روز به بالاترین قیمت خود یعنی 69200 دلار رسید.
در حالی که بیت کوین در سایر نقاط جهان زیر 70هزار دلار معامله می‌شد، دارایی دیجیتال در حدود ساعت 15:00 UTC در تاریخ 5 مارس در Upbit به بالاترین حد خود یعنی حدود 72,504 دلار رسید.

احتمال اینکه در افزایش حجم معاملات روزانه در بورس در 5 مارس نقش داشته باشد وجود دارد.

تفاوت قیمت در کره جنوبی در مقایسه با سایر نقاط جهان معمولاً “Kimchi Premium” نامیده می‌شود. Kimchi Premium که از نام غذای جانبی تخمیر شده معروف این کشور گرفته شده است به تفاوت بین قیمت بیت کوین در پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو کره و صرافی‌های بین المللی ارزهای دیجیتال اشاره دارد.

در سال 2023، شرکت مادر Upbit کاهش 81 درصدی در سود خالص را گزارش کرد. در 28 نوامبر، Dunamu، مالک Upbit، سود 23 میلیون دلاری را گزارش کرد که بسیار کمتر از مدت مشابه در سال 2022 است، زمانی که حدود 123 میلیون دلار درآمد داشت.

این شرکت گفت که سود کمتر می‌تواند به دلیل “بازار سرمایه‌گذاری کند” ناشی از رکود اقتصادی باشد. همچنین به کاهش قیمت دارایی‌های دیجیتال به عنوان یکی از دلایل کاهش سود اشاره کرد.‌

Upbit به تلاش‌های خود برای توسعه تجارت خود ادامه داده است. در 9 ژانویه، صرافی مجوز موسسه پرداخت بزرگ را از بانک مرکزی سنگاپور دریافت کرد. این به شرکت اجازه می‌دهد تا خدمات ارز دیجیتال و مرتبط با فیات را در سنگاپور ارائه دهد.

منبع خبر : cointelegraph

لینک مطلب: حجم معاملات upbit پس از رسیدن به بالاترین حد به زیر 4 میلیارد دلار رسید