FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

در میان ارزهای دیجیتال، بسیاری از ارزها با استفاده از شبکه پلتفرم‌های دیگر فعالیت می‌کنند که یکی از مشهورترین آنها ارز دیجیتال انجین (Enjin coin) است. این ارز وابسته به شبکه اتریوم بوده و بر این اساس فعالیت دارد. اینکه ارز دیجیتال انجین چیست؟ و خیلی از سؤالات دیگر را در این مقاله توضیح خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال انجین کوین جزو اولین پلتفرم‌هایی است که به منظور استفاده در دنیای بازی‌های بلاکچینی طراحی شد. این پلتفرم قصد دارد تا امکان کسب درآمد در دنیای بازی را افزایش دهد و به عنوان مزیت رقابتی کاربرد داشته باشد. انجین کوین، یک توکن ERC-155 و یک توکن ERC 20 است که برای پشتیبانی از قراردادها و پرداخت‌های هوشمند به شبکه اتریوم متکی است. ارزش بازار این ارز چیزی در حدود ۳۴۳.۸۹ میلیون دلار برآورد می‌شود.

ارز دیجیتال انجین کوین چیست؟(Enjin coin)

ایده ورود شرکت انجین در سال 2012 شکل گرفت و در نهایت این شرکت در سال 2017 و با جمع‌آوری 18.9 میلیون دلار از طریق عرضه اولیه، وارد صنعت بلاکچین شد.
در تابستان سال 2018، این شرکت توانست پلتفرم انجین کوین را به طور رسمی در شبکه اصلی اتریوم و سازگاری آن با کوان تست‌نت (Kovan Testnet) راه‌اندازی کند. پروژه انجین یک پلتفرم است که امکان صدور دارایی‌های غیرقابل تعویض و تعویض‌پذیر را به صورت توکن‌های اتریومی درون بازی به توسعه‌دهندگان می‌دهد. خوب است بدانید در همان سال، این پلتفرم استاندارد توکن جدید خود به نام ERC-1155 را معرفی کرد که در سال 2019 تایید و در نرم‌افزار فعلی آن پیاده‌سازی شد.

Witek Radomski به عنوان بنیان‌گذار اصلی این پلتفرم شناخته می‌شود که پس از آشنایی خود با بیت کوین، دیگر اعضای شرکت Enjin را متقاعد کرد که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت به گزینه‌های خود اضافه کنند؛ اما بعد از آشنایی با اتریوم و شبکه آن و همچنین قراردادهای هوشمند، Radomski به این ایده فکر کرد که پروژه بلاکچین شرکت را ایجاد نماید. از نام افراد تأثیرگذار و تیم توسعه انجین کوین می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • Maxim Blagov
 • Caleb Applegate
 • Ilija Rolovic
 • Alex Solomon
 • Bryana Kortendick
 • Charu Sethi
 • Simon Kertonegoro
بنیانگذاران و تیم توسعه دهنده_ی انجین کوین چه کسانی هستند؟

ارز دیجیتال انجین از ویژگی‌هایی برخوردار است که از بین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محدود بودن توزیع توکن‌های انجین
 • انجین کوین مبتنی بر استاندارد ERC-20 و استاندارد ERC-1155 فعالیت می‌کند
 • این ارز قابلیت استخراج ندارد
 • همکاری با شرکت سامسونگ، بی ام و و…
 • قابل استفاده در دنیای گیمینگ در بستر بلاکچین
 • تعداد کل توکن‌های ENJ یک میلیارد واحد است
 • دارای قابلیت نقدشوندگی سریع است.
 • نوعی ذخیره ارزش به حساب می‌آید.
 • کمیاب است.
 • شفافیت دارد.
 • امکان طراحی و ساخت اقلام و عناصر بازی
 • سابقه بلند مدت
 • قابل تبدیل بودن
 • دارای کیف پول اختصاصی (Enjin Wallet)
مزایای انجین کوین چیست؟
 • عدم امکان استخراج
 • محدودیت در استفاده
 • وابستگی به شبکه اتریوم
 • پیچیدگی ساختاری برای کاربران

توکن ENJ یا Enjin Coin، یک توکن دیجیتال بر پایه بلاکچین است که توسط شرکت Enjin توسعه یافته است. ENJ ابزاری حیاتی در اکوسیستم Enjin محسوب می‌شود و بیش‌ترین کاربرد خود را در صنعت بازی‌های رایانه‌ای و بسترهای آنلاین دارد. این توکن با استفاده از تکنولوژی بلاکچین به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال متنوعی را ایجاد، مدیریت و تبادل کنند.
ENJ ابتدا بر پایه استاندارد ERC-20 توسعه یافت و امکانات مرتبط با توکن‌های قابل تبدیل را فراهم کرد. با معرفی استاندارد ERC-1155، قابلیت‌های این توکن بهبود یافت و امکان ایجاد و مدیریت دارایی‌های دیجیتال به صورت همزمان فراهم شد. ENJ اکنون به عنوان یکی از توکن‌های مهم و پرکاربرد در زمینه بازی‌های رایانه‌ای شناخته می‌شود.

معرفی توکن ENJ

در طراحی این پلتفرم، یک روش به نام Minting وجود دارد که Enjin Coin را به توکن غیرقابل تعویض (NFT) تبدیل می‌کند تا برای آن ارزش ایجاد شود. این NFT به عنوان یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد در بلاکچین ثبت می‌گردد تا زمانی که فروخته شود یا از طریق Minting دیگری و با استفاده از رمزارز ENJ معامله گردد. در نهایت این دارایی به کاربر دیگری انتقال داده می‌شود و به عنوان یکی از دارایی‌های آن شناخته خواهد شد.

ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ) در اپلیکیشن‌های مختلف به عنوان پشتوانه اصلی پرداخت‌های درون برنامه‌ای و NFT‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که این امکان را برای آنها فراهم می‌کند تا سیستم پولی خود را با استفاده از رمزارز ENJ ایجاد کرده و از آن بهره‌مند شوند. این ویژگی اجازه می‌دهد که کاربران به طور آزادانه دارایی‌های خود را در بین پلتفرم‌های مختلف منتقل کرده و در هر زمان و مکان ممکن از آنها استفاده نمایند.
گیمرها نیز از این پلتفرم می‌توانند به عنوان ابزار مالکیت دارایی‌های خود در بازی‌ها استفاده کنند و آنها را در هر شرایطی نقد کنند. این سیستم امنیت بالایی دارد و به طور مؤثر از دارایی‌های گیمرها محافظت می‌کند.
همچنین، توکن انجین در پلتفرم وام دهی آوه (Aave) نقش دارد؛ بدین شکل که کاربران با خرید و نگهداری توکن انجین می‌توانند این توکن‌ها را به دیگر افراد به عنوان وام، ارائه دهند و از این راه به سود دست یابند. در آخر، Azure Heroes که به عنوان مالک مایکروسافت شناخته می‌شود، از توکن انجین به عنوان پاداش برای سهامداران خود استفاده می‌کند.

انجین کوین چه کاربردهایی دارد؟

با افزایش پذیرش بازی‌های بلاکچینی و رشد این اکوسیستم، شرکت انجین نیز همکاری‌های استراتژیکی داشته است که در این بخش به بررسی آنها می‌پردازیم.

پروتکل انجین با یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان تلفن‌های هوشمند، یعنی سامسونگ، همکاری کرده و این همکاری بر اساس ارائه فناوری‌های نوین صورت گرفته است. این همکاری بوجود آوردن یک اتصال مستقیم بین کیف پول انجین والت و فروشگاه Blockchain Keystore در دستگاه‌های جدید سامسونگ اشاره دارد. فروشگاه Blockchain Keystore یک فضای امن و قابل اعتماد برای ذخیره امن کلیدهای خصوصی رمزنگاری شده در دستگاه‌های سامسونگ طراحی کرده است.
علاوه بر این، سامسونگ از استاندارد توکن ERC-1155 انجین پشتیبانی کرده و تلاش دارد تا پذیرش توکن‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین را افزایش دهد. این نشان از تعهد سامسونگ به توسعه فضایی پویا و نوآورانه در دنیای ارزهای دیجیتال می‌دهد. از این طریق، این همکاری باعث ایجاد امکانات امنیتی و محافظتی برای کاربران در دستگاه‌های سامسونگ می‌گردد و به پیشرفت توسعه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال کمک می‌کند.

مایکروسافت، از طریق پروژه Azure Heroes، با همکاری انجین، برنامه‌ای را پیاده‌سازی کرده است که به صورت مستقیم از توکن‌های غیرقابل تعویض ERC-1155 به عنوان پاداش استفاده می‌کند. این برنامه پاداش‌های مبتنی بر بلاکچین را به افرادی که در تولید محتوا برای پلتفرم مایکروسافت آزور مشارکت دارند، اهدا می‌نماید.

ماکروسافت

این پلتفرم اکنون به پروتکل آوه (Aave) پیوسته و این امکان را فراهم نموده تا کاربران با واریز رمز ارز انجین به پروتکل آوه و انجام عملیات وام‌دهی به دیگران، درآمد کسب نمایند. پروتکل آوه با بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند اتریوم که شفاف و تغییرناپذیر هستند، از اموال شما در فرایند وام‌دهی محفاظت می‌نماید.
این ادغام نه تنها به کاربران این امکان را می‌دهد تا ارز دیجیتال ENJ خود را در زمینه وام‌دهی به دیگران به کار ببرند؛ بلکه از سوی دیگر، با تکنولوژی بلاکچین اتریوم و پروتکل Aave، امنیت و شفافیت بیش‌تری را در فعالیت‌های مالی خود تجربه کنند.

پس از انبوه گمانه‌زنی‌ها، انجین نهایتاً همکاری خود با شرکت خودروسازی بی ‌ام ‌و (BMW) برای اجرای سرویس سواپ توکن‌های ENJ درون برنامه Vantage رسماً تصویب کرد. این اپلیکیشن، یک برنامه وفاداری مشتری برای صاحبان خودروهای بی ‌ام ‌و در کره جنوبی است. کاربران این اپلیکیشن قادر به پرداخت هزینه‌های مختلف مانند بنزین، عوارض جاده و هزینه‌های پارکینگ هستند.

BMW

Enjin Coin (ENJ) با بازی‌های معتبری مانند Space Misfits، 9Lives Arena، The 6 Dragons، War of Crypta و Nestables همکاری کرده است. این بازی‌ها از توکن‌های دیجیتال ENJ به عنوان واحد اصلی معاملات و ترید دارایی‌ها در داخل بازی استفاده می‌کنند. با استفاده از توکن‌های NFT و پلتفرم Enjin، گیمرها می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را این بازی‌ها مشارکت کنند. همچنین، این بازی‌ها از امکانات بلاکچین مانند JumpNet برای ارتقاء اقتصاد داخل بازی و ایجاد توکن‌های داخلی استفاده می‌کنند.
پلتفرم Enjin Coin با ایجاد توکن‌های خاص، مدل اقتصادی “بازی کن، جایزه ببر” را بوجود آورده و به گیمرها امکان تجربه‌ جذابی را فراهم می‌کند. از طرف دیگر، این پروژه‌ها از ویژگی‌های امنیتی بلاکچین برای حفاظت از دارایی‌ گیمرها استفاده می‌کنند. این همکاری‌ها نه تنها تعاملات در داخل بازی‌ را بهبود می‌بخشد؛ بلکه به گیمرها امکان مالکیت و معامله آزادانه با دارایی‌های دیجیتال خود را می‌دهند.

برای نگهداری و ذخیره ارز دیجیتال ENJ، نیاز به استفاده از کیف پول‌هایی است که از شبکه اتریوم و استاندارد ERC20 پشتیبانی کنند. تراست والت، اتمیک ولت، متامسک، مای اتر والت، و کیف ‌پول‌های سخت‌افزاری نظیر ترزور و لجر نانو اس و ایکس از جمله ولت‌هایی هستند که می‌توانند ENJ را دریافت و نگهداری کنند.
انجین والت به عنوان کیف ‌پول رسمی پلتفرم Enjin عمل می‌کند و امکانات کاملی را برای ذخیره و مدیریت آیتم‌ها فراهم می‌کند. این ولت به کاربران این امکان را می‌دهد تا به صورت آسان به تمامی خدمات و ویژگی‌های پلتفرم Enjin دسترسی داشته باشند و به راحتی با دارایی‌های خود معامله کنند.

کدام کیف پول ها از ارز انجین کوین پشتیبانی می کنند؟

از جمله صرافی‌های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال انجین کوین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بایننس (Binance)
 • کوکوین (Kucoin)
 • یونی سواپ (UniSwap)
 • کوینکس (CoinEx)
 • اوکی اکسچنج (OKEX)
 • کوین بیس (Coinbase Exchange)
 • بیتکس روم (Bitexroom)

برای خرید انجین کوین ابتدا به حساب کاربری خود در صرافی مورد نظر وارد شوید. در صورتی که حساب کاربری ندارید، می‌توانید به راحتی ثبت نام کنید. سپس به بخش معاملات رفته و نام “ENJ” را جست و جو کنید. با توجه به موجودی کیف پول دیجیتال خود در صرافی، مقدار مورد نظر از انجین کوین را به قیمت فعلی ارز دیجیتال خریداری کنید.
پس از خرید، انجین کوین‌های خود را می‌توانید در کیف پول دیجیتال خود نگهداری کنید و از ویژگی‌های مختلف این ارز دیجیتال مانند مدیریت NFT و رمزارزها بهره‌مند شوید. همچنین، از آن برای معاملات و کسب سود در بازارهای مختلف استفاده کنید.
در صورت تمایل به فروش انجین کوین، می‌توانید به صرافی خود مراجعه کرده و مقدار مورد نظر را به قیمت فعلی ارز دیجیتال به فروش رسانید. همچنین، از این امکان استفاده کنید تا به سرعت قیمت ارز دیجیتال مدنظر خود را مشاهده کرده و به صورت لحظه‌ای به خرید اتریوم، بیت کوین و سایر ارزها بپردازید.

خرید و فروش ارز دیجیتال انجین ENJ به چه صورتی انجام می شود؟

پیش‌بینی می‌شود که ارز دیجیتال انجین (ENJ) در سال ۲۰۲۴ به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پرقدرت و با ارزش در بازار حضور خواهد داشت. این پروژه موفق به جلب توجه و اعتماد جامعه ارزهای دیجیتال شده و با توجه به اخبار و تحولات مثبت در زمینه‌های مدیریت NFT و رمزارزها، پیش‌بینی می‌شود میانگین ارزش انجین از سطح ۰.۵۵ دلار در سال ۲۰۲۴ عبور کند.
با توجه به پیشرفت‌های مداوم پروژه در بازار، حداقل ارزش برای خرید ENJ نیز تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۰.۵۰ دلار می‌رسد. این ارتقاء نشان از استحکام و پایداری انجین در میان ارزهای دیجیتال دارد و نشانگر اعتماد جامعه به این پروژه و ارزش آینده آن می‌باشد. همچنین، ENJ با داشتن پتانسیل دستیابی به حداکثر نرخ ۰.۶۲ دلار، از قابلیت رشد و افزایش ارزش خود در بازار ارزهای دیجیتال نیز برخوردار است.