امارات متحده عربی، 25 میلیارد دلار در تراکنش‌های رمزنگاری ثبت کرد و با نظارت سرمایه گذاری بیشتری را اجرا می‌کند.

در سال 2022، امارات متحده عربی، 25 میلیارد دلار تراکنش ارزهای دیجیتال را ثبت کرد. طبق گزارش روز دوشنبه، این کشور در حال اتخاذ سیاست‌های نظارتی برای سرمایه‌گذاری بیشتر است.

مرکز چند کالای دبی (DMCC)، پتانسیل بازار و فرصت‌های مرتبط با برنامه‌های کاربردی Web3 را بررسی کرد.

 این برنامه‌ها از بلاک چین، برای ایجاد زیرساخت‌های دیجیتال غیرمتمرکز، مثل ارزهای دیجیتال، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و متاورس استفاده می‌کنند.

به گفته این مرکز، انتظار می‌رود بازار متاورس تا سال 2027 به 3.4 تریلیون دلار برسد. این رشد قابل توجه به استفاده قوی و پیشرفت‌های سریع در هوش مصنوعی بستگی دارد.

علاوه بر این، DMCC، پیشرفت قابل توجهی را در بازار مالی غیرمتمرکز جهانی (DeFi)، با افزایش از 13.6 میلیارد دلار در سال 2022 به 600 میلیارد دلار تا سال 2032 پیش بینی می‌کند. این بیشتربه دلیل افزایش تقاضا برای خدمات مالی کارآمد و در دسترس می‌باشد.

به نظر می‌رسد که بازار کریپتو پس از یک فاز آشفته بتواند به ثبات برسد. بیت کوین در سال 2023  یک شاخص قوی طولانی مدت و مولد ارزش، در صنعت برای خدمات ارز دیجیتال عمل کرد.

با این حال، مسیر آینده این بازارها به شدت به رویکرد نظارتی اتخاذ شده توسط نهادهای حاکم بستگی دارد. ایجاد تعادل بین نوآوری، حفاظت از مصرف‌کنندگان و کاهش خطرات تقلب بسیار مهم خواهد بود. 

اعضای DMCC Crypto Center ، به 600 عضو رسید. DMCC بهترین منطقه آزاد دبی است که مشوق‌های مالیاتی و مزایای دیگری را برای جذب استارت آپ‌ها ارائه می‌دهد.

 در سال 2021، یک مرکز رمزنگاری اختصاصی در جمیرا لیک تاورز تأسیس کرد. این ابتکار همزمان با افزایش حضور شرکت‌های رمزنگاری در امارات متحده عربی بود که با سرمایه‌گذاری بر روی آرمان‌های منطقه، پیشتاز تبدیل شدن به یک هاب جهانی ارزهای دیجیتال است.

منبع خبر: cryptonews.

لینک مطلب: سرمایه گذاری 25 میلیارد دلاری امارات متحده عربی