امکان دارد بطور مشخصی هاوینگ بیت‌ کوین تأثیر مثبتی بر قیمت ارز دیجیتال داشته باشد، اما تحلیلگران انتظار ندارند در کوتاه‌مدت تثبیت قیمت‌ اتفاق بیفتد.

آخرین نسخه گزارش بازار بیت‌فینکس آلفا، اشاره می‌کند که بیت‌ کوین می‌تواند همچنان معیار قیمت برای بازار کریپتو در ماه می و شاخص اصلی برای کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال باشد.

بر اساس این گزارش، فضای اقتصاد کلان نسبت به سال‌های گذشته در حال نوسان است و احتمال کاهش نرخ‌ ارزها در کوتاه‌مدت کم است.

علاوه بر این، تحلیلگران گفتند که مصرف‌کنندگان عمومی و کسب‌ و کارها در مورد وضعیت اقتصاد زیربنایی نسبت به دوره‌های قبلی بازار کریپتو، آماده‌تر و آگاه‌تر هستند.

در نتیجه، ما معتقدیم که می‌توانیم شاهد تثبیت یک الی دوماهه در قیمت بیت‌ کوین باشیم که در محدوده‌ای با نوسانات 10000 دلاری معامله می‌شود.

این گزارش می‌افزاید که پس از هاوینگ، که عرضه بیت کوین جدید به بازار را کاهش داده است، اثرات مثبتی بر قیمت بیت کوین در ماه‌های بعد ایجاد خوا هد شد.

تحلیلگران نوشتند که در این مرحله، انتظار می‌رود که اقتصاد با رسیدن به مرحله نزولی و بدون رکود اقتصادی، عملکرد بهتری داشته باشد و انگیزه بیشتری برای سرمایه‌های کریپتو ایجاد شود.

معامله‌گران ارزهای دیجیتال نظرات مشابهی را در مورد تثبیت اخیر بیت‌ کوین از اوج آن دریک ماه پیش ارائه می‌دهند.

Michaël van de Poppe، بنیانگذار شرکت تجاری MNTrading، پیشنهاد می‌کند معامله‌گران با شروع انتقال نقدینگی به آلت کوین‌ها میتوانند  تسلط بیت کوین را به اوج خود برسانند.

متیو هایلند، معامله‌گر کریپتو، نیز این موضوع را تایید کرد و همچنین گفت تسلط بر بازار بیت کوین باعث از دست دادن حمایت می‌شود.

گزارش بیت‌فینکس، با بررسی کارشناسی جزئیات کاهش تسلط بیت کوین در بازار، اشاره می‌کند که هاوینگ بیت کوین از نظر تاریخی شاهد تغییر و افزایش توجه به سمت آلت‌کوین‌ها است که آنها سهم بازار را در دست می‌گیرند.

نمودارهای بیت کوین در ماه گذشته نشان می‌دهد این تغییر زمانی رخ می‌دهد که کاهش نرخ رشد صعودی عرضه بیت‌کوین به‌ عنوان یک توسعه بلند مدت تلقی شود و ریسک سرمایه‌گذاران را افزایش دهد در نتیجه آنها برای سود بیشتر ارزهای دیجیتال را جایگزین می‌کنند.

عملکرد اخیر بازار نشان‌ داده است که در دو هفته متوالی اتریوم از نظر سوددهی نسبت به بیت کوین بهتر عمل کرده است و این اتفاق آخرین بار در فوریه 2023 رخ داد.

تحلیلگران بیت‌فینکس، می‌گویند که با افزایش 7.5 درصدی، بالا‌ترین سود هفتگی اتریوم نسبت به بیت کوین از ابتدای سال 2018 مشاهده می‌شود.

این گزارش همچنین در دراز مدت اتریوم را یک نماینده برای بازار آلت‌کوین‌ها عنوان می‌کند و آن را به اولین محرک تاریخی قبل از سایر آلت‌ کوین‌ها در بازار تبدیل می‌کند.

Checkmate، تحلیلگر اصلی در شرکت داده بلاک چین Glassnode، توضیح داد که از آخرین رکوردهای بیت کوین تا اواسط ماه مارس اهرم زدایی تدریجی در معاملات آتی بیت کوین ادامه دارد.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: تثبیت قیمت‌ بیت کوین پس از هاوینگ