در ابتدای روز معاملاتی آسیا با منفی شدن شاخص روند اتریوم در شاخص‌های CoinDesk، یک روند نزولی در شتاب را نشان دادند و قیمت اتریوم کمی بالاتر از 3000 دلار رسید.

 بیت کوین نیز در اکثر معاملات صبح آسیا، کمی بالاتر از 64000 دلار معامله می‌شود؛ ولی قیمت اتریوم همچنان در حال کاهش است.

Jun-young Heo، معامله‌گر مشتقات در Presto، مستقر در سنگاپور، در مصاحبه‌ای در تلگرام با CoinDesk گفت: سود بالای غیرمنتظره خزانه‌داری ایالات متحده، تقویت دلار و جریانات ژئوپلیتیکی در خاورمیانه بر بازارهای ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است.

Heo، گفت که تمایل به کاهش ریسک در بازار اوراق مشتقه نیز تاثیر گذاشته است، به طوریکه نرخ‌های تامین مالی در برخی صرافیها منفی شد و سود سه ماهه به ده درصد کاهش یافت.

لیکوئیدها در 12 ساعت گذشته، تقریباً به طور مساوی بین پوزیشن‌های خرید و فروش تقسیم شدند. به طوریکه 31.1 میلیون دلار در پوزیشن‌های خرید لیکوئید شد و 36.49 میلیون دلار در پوزیشن‌های فروش از بین رفت.

CoinDesk 20، شاخصی که عملکرد بزرگ‌ترین دارایی‌های دیجیتالی جهان را اندازه‌گیری می‌کند، عملاً در سطح 2174 معامله می‌شود.

او ادامه داد: با یک سری عوامل پیش‌برنده در ارز دیجیتال، پیشرفت دشوار است. ولی در کل تسلط بر ریسک دارایی‌ها، با توجه به تورم بالا و افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، احتمال نرخ‌های غیرمنتظره‌ بیشتر است.

d’Anethan، همچنین خاطر نشان کرد که اقدامات جانبی در قیمت‌ها و استقرار در محدوده خاص رمز ارز می‌تواند، زمینه را برای حرکت‌های انفجاری بیشتر فراهم کند.

هنگامی که شرایط بازار به طور ناگهانی و چشمگیر تغییر می‌کند، معامله‌گرانی که از اهرم استفاده می‌کنند مجبور می‌شوند به سرعت پوزیشنهای خود را نقد کنند و در نتیجه زیان قابل توجهی را متحمل شوند. این می‌تواند منجر به حرکت قاطع و ناگهانی در بازارها شود.

هیو افزود: زمان یا عوامل دیگری به جای رویدادهای موجود لازم است تا بازار به حالت صعودی برسد.

منبع خبر: coindesk

لینک مطلب: روند نزولی اتریوم