کیف پول Binance Web3 در برنامه اولیه بایننس راه‌اندازی شده که عمدتا برای تجارت ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

صرافی کریپتو بایننس در کنفرانس هفته بلاکچین بایننس از راه‌اندازی کیف پول جدید Web3 خبر داد. این پلتفرم از طریق اپلیکیشن موبایل بایننس در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرد.

Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل بایننس، هدف راه‌اندازی این سرویس را اعلام کرد:

کیف پول‌های Web3 چیزی بیش‌از ذخیره دارایی‌های دیجیتال است. این پلتفرم‌ها بخش جدایی ناپذیر از چارچوب Web3 هستند. همچنین افراد را با توانایی مالی مستقل توانمند می‌سازد.

به منظور سادگی این امر، کیف پول Binance Web3 در برنامه اولیه بایننس راه‌اندازی می‌شود که عمدتا برای تجارت ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. این کیف پول از محاسبات چند جانبه (MPC) استفاده می‌کند. MPC برای شکستن کلیدهای خصوصی کاربر به سه قسمت کوچکتر به نام اشتراک کلید استفاده می‌‌شود. این امر سهام کلید را در سه مکان مختلف پخش می‌کند که موجب کاهش به خطر افتادن کلیدها و آسیب‌پذیری سیستم می‌شود.

دو مورد از سه سهم کلید همیشه توسط کاربر کنترل شده و امکان نگهداری از خود را فراهم می‌کند. سخنگوی بایننس گفت که کیف پول Binance Web3 در ایالات متحده در دسترس کاربران نیست زیرا Binance.com در ایالات متحده در دسترس نیست.

CZ افزود:

کیف پول Binance Web3 موانع ورود کاربران برای دستیابی به حفظ کامل دارایی‌ها را کاهش می‌دهد. این امر یک پل مهم و راحت به سمت توانمندسازی DeFi است. اولویت ما از راه‌اندازی این پلتفرم این است که کاربران بتوانند Web3 را با ما در یک محیط کاربر پسند و محافظت‌شده کاوش کنند.

ریچارد تنگ رئیس بازارهای منطقه‌ای بایننس، گفت که فناوری MPC ترس از دست‌دادن عبارت اولیه را از بین می‌برد. ما می‌خواهیم که کاربرانمان با Web3 در یک اکوسیستم امن و محافظت‌شده در تعامل باشند. به همین دلیل ما فناوری MPC و همچنین زیرساخت‌های امنیتی قابل اعتماد بایننس را در کیف پول Web3 قرار داده‌ایم.

سخنگوی بایننس گفت که کاربران همچنان باید از دارایی‌ها و دسترسی کیف پول خود محافظت کنند. همچنین وی افزود:

اگر کاربری رمز عبور بازیابی خود را فراموش کند و دستگاه خود را گم کند یا برنامه بایننس را حذف کند، نمی‌تواند به کیف پول Web3 خود دسترسی داشته و بایننس نیز نمی‌تواند آن را برای کاربر بازیابی کند.

سه اشتراک کلیدها در سه مکان مختلف نگهداری می‌شود. قسمت اول با بایننس، قسمت دوم به صورت محلی در تلفن همراه کاربر ذخیره شده و قسمت سوم توسط رمز عبور بازیابی کاربر رمزگذاری می‌شود. فضای ذخیره‌سازی ابری شخصی مانند iCloud یا Google Drive است.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: راه‌اندازی کیف پول Binance Web3 برای تمام کاربران