قیمت بیت کوین (BTC) پس از افزایش چشمگیر به ۴۵۰۰۰ دلار در اوایل این ماه، یک روند کاهشی در پیش گرفته است. با این حال، در طول نوسانات بازار، حامیان وفادار بیت کوین به خرید BTC ادامه داده‌‌اند که احتمالا منجر به تثبیت قیمت بالای ۴۲۵۰۰ دلار شده است.

بر اساس داده‌های گردآوری‌شده توسط Intotheblock، دارندگان بزرگ بیت کوین تقریباً ۲۰ هزار BTC در ۱۶ دسامبر خریداری کردند که بالاترین مقدار در بیش از یک ماه اخیر است.

کاهش قیمت بیت کوین همزمان با اطلاعیه‌ای بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست صرافی کوین بیس برای بازنگری در مقررات ارزهای دیجیتال را رد کرد.

علی‌رغم ناتوانی بیت کوین در بازپس‌گیری بالاترین سطح قیمتی سالانه خود، خرید بیشتر BTC توسط سرمایه‌گذاران می‌تواند امیدها را زنده نگه دارد.

به نظر می‌رسد این سرمایه‌گذاران یا نهادهایی که بیت کوین را برای بلندمدت نگه می‌دارند، نه BTC خود را به عنوان وثیقه ارائه می‌دهند و نه در معاملات این ارز دیجیتال شرکت می‌کنند.

از آنجایی که نهنگ‌ها دارای مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال هستند و با توجه به تأثیر قابل توجهی که فعالیت‌های معاملاتی آن‌ها می‌تواند بر بازارها داشته باشد، ناظران بازار بطور دقیق حرکات این گروه از دارندگان بیت کوین را برای تحلیل و حدس تحولات شایدی نرخ قیمت زیر نظر دارند.

درست است که دارندگان بلندمدت بیت کوین از مارس ۲۰۲۳ روند انباشت خوبی را به تصویر کشیده‌اند، اما نمی‌توان همین موضوع را به دارندگان کوتاه‌مدت نسبت داد. در واقع، هنگامی که قیمت‌ها افزایش یافت، دارندگان کوتاه‌مدت به برداشت سود روی آوردند و منجر به سومین فروش شدید در سال شدند.

علی‌رغم اینکه بیت‌ کوین به‌عنوان یک طبقه دارایی مهم در جهان به رسمیت شناخته شده و با گذشت زمان، مشروعیت و مقبولیت بیشتری پیدا می‌کند، معامله‌گران خرد فعالانه در بازار ارزهای دیجیتال شرکت نمی‌کنند.

ترندهای جستجوی گوگل نشان می‌دهند که میزان علاقه یا اشتیاق کمتری در بین سرمایه‌گذاران خرد در مورد ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین وجود دارد.

منبع : cryptopotato.com

لینک مطلب : رکورد جدید خرید ماهانه بیت کوین توسط نهنگ‌ها