رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر»، در توییت جدید خود الگوی سبد سرمایه‌گذاری‌اش را به اشتراک گذاشته است. کیوساکی که مدت‌هاست سقوط دلار آمریکا و بزرگ‌ترین سقوط سهام در تاریخ را پیش‌بینی می‌کند، کارشناسان مالی و الگوی پورتفوی به ظاهر اشتباه آنها را مورد انتقاد قرار داده است. به گفته این سرمایه‌گذار معروف، مدل قدیمی ۶۰ به ۴۰ (اختصاص ۶۰ درصد به اوراق قرضه و ۴۰ درصد به سهام دیگر) برای سرمایه‌گذاران دیگر ایده‌آل و هوشمندانه نیست.
به نظر او، کسانی که از این الگو پیروی می‌کنند، بزرگ‌ترین بازنده در سال آینده خواهند بود؛ زیرا زمینه سرمایه‌گذاری تغییر کرده است. او به سرمایه‌گذاران توصیه کرده که به جای این الگو، باید به طلا، نقره، بیت کوین و املاک و مستغلات فکر کنند.طبق توصیه کیوساکی، سرمایه‌گذاران بهتر است که ۷۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به طلا و نقره و بیت کوین، و ۲۵ درصد باقی‌مانده را هم به املاک و سهام نفتی اختصاص دهند.
نکته قابل توجه این است که کیوساکی، بر خلاف بسیاری از مفسران مالی، هم نسبت به بیت ‌کوین و هم نسبت به طلا دیدگاه صعودی دارد و توصیه‌های او در طول سال‌های گذشته، معمولاً هر دو دارایی را شامل می‌شود.
همچنین این سرمایه‌گذار پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین در مسیر رسیدن به قیمت ۱۳۵ هزار دلار است.

منبع : coingape.com

لینک مطلب : سبد سرمایه گذاری رابرت کیوساکی و پیشنهاد او برای سال 2024