از آنجایی که احساسات مثبت و فومو (ترس از دست دادن فرصت) قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها را به بالاترین سطح سالانه سوق داده، معامله‌گران کریپتو اکنون روی رخدادهای اقتصادی تاثیر گذار هفته جاری معطوف شده اند تا ببینند که بازار صعودی ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داشت یا خیر.

در حال حاضر، همه نگاه‌ها به نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) ایالات متحده در ۳۱ اکتبر و ۱ نوامبر و تصمیم جدید کمیته در مورد نرخ بهره، دوخته شده است. با توجه به اینکه انتظار می‌رود تورم Core PCE سالانه به ۳٫۷ درصد کاهش یابد، ابزار CME FedWatch احتمال ۹۶٬۲ درصد را برای ثابت نگه داشتن نرخ بهره توسط فدرال رزرو نشان می‌دهد.در حالی که معامله‌گران به توقف افزایش نرخ بهره در نشست آتی FOMC اطمینان دارند، اما پس از سخنرانی اخیر مقامات فدرال رزرو، احتمال افزایش نرخ بهره در نشست ۱۳ دسامبر بسیار بیشتر است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز در اظهارات اخیر خود به افزایش نرخ بهره در پایان سال اشاره کرده بود.
علاوه بر این، در زمانی که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به دنبال اضافه کردن پول به بازار هستند، فصل گزارش‌دهی درآمد (earnings season) ممکن است به بازارها فشار وارد کند. طبق گزارش‌ها، ۲۰ درصد از شرکت‌های لیست‌شده در شاخص S&P گزارش سود خود را در این هفته منتشر خواهند کرد.
در همین راستا، خولیو مونرو، رئیس بخش تحقیقات شرکت CryptoQuant، اخیراً با اشاره به دو تحول مهم اعلام کرده که رشد اخیر بازارها ممکن است متوقف شود. به گفته او، احساسات پایان ماه و تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره، می‌تواند معامله‌گران را از بازار دور کند.

منبع : coingape.com

لینک مطلب : تقویم اقتصادی این هفته و تاثیر آن بر بازار کریپتو