Farmsent، یک شرکت مستقر در اندونزی و کلمبیا، در حال حاضر بیش از 160000 کشاورز را بر روی پلت‌فرم خود نصب کرده است. آنها از بلاک چین Peaq به عنوان پایه و اساس سیستم خود استفاده می‌کنند و هدف آن تغییر صنعت تجارت جهانی کالاهای غذایی و ارتباط کشاورزان و مشاغل از طریق بلاک چین است.

کوششی که برای متحول کردن تجارت جهانی کالاهای غذایی و توانمندسازی کشاورزان، بلاک چین کشاورز محور فارمسنت، مشارکت جدیدی با شبکه بلاک چین غیرمتمرکز زیرساخت فیزیکی لایه 1 (DePIN) با تمرکز بر بلاک چین، Peaq را آشکار کرده است.

همکاری که در 9 آوریل اعلام شد، گامی رو به جلو برای تمرکززدایی زنجیره تامین کشاورزی برای افزایش شفافیت در تجارت جهانی مواد غذایی و ایجاد یک بازار جهانی وب 3 است که کشاورزان را مستقیماً با مشاغل مصرف کننده در سراسر جهان مرتبط می‌کند.

استفاده از یک DePIN از حسگرها برای ردیابی کیفیت و منشأ محصول، می‌تواند واسطه‌های متمرکز را حذف کند و هزینه‌ها را برای همه سهامداران کاهش دهد و شفافیت را در سراسر زنجیره تامین تضمین می‌کند.

یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل فارمسنت، در مورد استفاده از DePIN ها در بخش کشاورزی صحبت کرد.
Shusti مورد استفاده از DePIN فارمسنت را «به ویژه برای کشاورزی هیجان‌انگیز» نامید، زیرا این فناوری به نفع کشاورزان و مصرف‌کنندگان است.

برای کشاورزان هویت دیجیتالی امن برای دسترسی بهتر به بازار فراهم می‌کند، اما همچنین آنها را با داده‌های زمان واقعی در مورد محصولات خود توانمند می‌کند. این شامل جزئیات مهمی مانند رطوبت خاک، محتوای pH و رطوبت است.
او گفت این اطلاعات به کشاورزان اجازه می‌دهد تا «تصمیم‌های مبتنی بر داده‌ها» را برای بهینه‌سازی سلامت و عملکرد محصول بگیرند. در همین حال، سیستم DePIN به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به اطلاعات مربوط به مواد غذایی که خریداری می‌کنند دسترسی داشته باشند.

این می‌تواند شامل جزئیاتی در مورد شیوه‌های مزرعه، منشاء غذا و نحوه رشد آن باشد. این به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا درباره غذایی که روی میز می‌گذارند، انتخاب‌های آگاهانه داشته باشند.

منبع خبر: cointelegrah

لینک مطلب: ارتباط کشاورزان و مشاغل از طریق بلاک چین