مجلس پاراگوئه لایحه‌ای را برای ممنوعیت موقت استخراج رمز ارز و فعالیت‌های مرتبط با آن در این کشور آمریکای جنوبی پیشنهاد کرد و گفت معادن غیرقانونی کریپتو برق را سرقت می‌کنند و و باعث اختلال در شبکه برق می‌شوند.

پیش‌نویس قانونی معرفی‌شده «نصب مزارع استخراج رمز ارز» را به همراه «ایجاد، حفظ، ذخیره‌سازی و تجاری‌سازی» ارزهای دیجیتال ممنوع می‌کند.

این ممنوعیت به مدت 180 روز، حدود شش ماه، یا تا زمانی که یک قانون کامل وضع شود و اداره ملی برق (ANDE) تضمین کند که می‌تواند انرژی کافی را برای استخراج‌کنندگان رمزارز «بدون تأثیر بر سایر کاربران سیستم برق پاراگوئه» تأمین کند، ادامه خواهد داشت.

در این پیش‌نویس به «رونق چشمگیر» ماینرهای کریپتو اشاره شده است که در پاراگوئه راه‌اندازی شده‌اند و طبق گزارش‌ها جذب «انرژی برق آبی فراوان» شده‌اند.

منطقه آلتو پارانا در جنوب شرقی این شهرستان در مرز برزیل و آرژانتین، منطقه‌ای است که ماینرهای رمزنگاری به آن هجوم آورده‌اند. این منطقه دارای سد هیدروالکتریک ایتایپو است که سومین سد بزرگ جهان است که تمام نیاز برق داخلی پاراگوئه را تامین می‌کند.

این منطقه شاهد 50 مورد قطع منبع تغذیه بوده است که مربوط به ماینرهای ارز دیجیتال است که به طور مخفیانه و غیرقانونی به شبکه متصل شده‌اند.

ANDE تخمین می‌زند که هر به اصطلاح “مزرعه استخراج رمزارز” باعث خسارت و زیان تا حدود 94900 دلار (700 میلیون گارانی پاراگوئه) می‌شود و ادعا می‌کند که ضررهای تخمینی سالانه در آلتو پارانا می‌تواند تا 60 میلیون دلار (420 میلیارد گارانی) افزایش یابد.

پیش‌نویس ممنوعیت استخراج رمز ارز در پاراگوئه با اجرای مقررات کریپتو در این کشور امکان نظارت بهتر بر این صنعت را فراهم می‌کند. فقدان مقررات فعلی مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است، زیرا دارایی‌های دیجیتالی فاقد حمایت از مصرف‌کننده هستند و به طور بالقوه می‌توانند برای پولشویی و فرار مالیاتی مورد استفاده قرار گیرند.

در سال 2022، پاراگوئه تقریباً یک چارچوب مالیاتی و قانونی برای بخش استخراج ارزهای دیجیتال تصویب کرد. با این حال، رئیس جمهور وقت، ماریو عبدو بنیتز، این پیشنهاد را به دلیل نگرانی از اینکه مصرف انرژی بالای ماینرها مانع توسعه یک سیستم انرژی پایدار در کشور می‌شود، وتو کرد.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: استخراج رمز ارز در پاراگوئه موقت ممنوع و غیرقانونی اعلام شد