Puffer Finance، یک پروتکل لیکوئید استیکینگ که بر اساس پروتکل بازپرداخت ساخته شده است، 18 میلیون دلار را در دور سرمایه‌گذاری سری A برای راه اندازی شبکه اصلی خود جذب کرد.

لیکوئید استیکینگ، به فرآیندی در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) اشاره دارد که در آن کاربران می‌توانند دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود مانند اتر (ETH) را به اشتراک بگذارند، در حالی که همچنان نقدینگی و توانایی استفاده از آن دارایی‌ها در سایر برنامه‌های DeFi یا معامله آنها در صرافی‌ها را حفظ می‌کنند.

در 16 آوریل، اعلام شد که یک دور تامین مالی توسط Brevan Howard Digital and Electric Capital رهبری می‌شود. سرمایه‌گذاری‌های کلیدی نیز توسط Coinbase ،Animoca ،GSR و چندین سرمایه‌گذار مشهور انجام شد.

طبق داده‌های DefiLlama، اندکی پس از مرحله آزمایش اولیه در فوریه، ارزش کل قفل شده (TVL) Puffer Finance از 1.2 میلیارد دلار فراتر رفت. تا به امروز، این پروتکل در مجموع 23.5 میلیون دلار سرمایه در سرمایه‌گذاری خطرپذیر جمع‌آوری کرده است.

نمودار دارایی

پس از این دور مالی، پافر یک سرمایه‌گذاری استراتژیک از آزمایشگاه بایننس دریافت کرد که موقعیت خود را در اکوسیستم Liquid Restaking تقویت کرد. Puffer Finance در اطلاعیه خود اشاره کرد که در کنار راه‌اندازی شبکه اصلی، پیشرفت‌های فناوری نیز وجود داشته است.

فناوری Puffer Finance به اعتبارسنجی‌های اتریوم امکان می‌دهد تا میزان سرمایه مورد نیاز خود را به جای 32 اتریوم معمولی که برای سهامداران فردی لازم است، به 1 اتر (ETH) که ارزش آن حدود 3090 دلار است، کاهش دهند.

علاوه بر این، کاربرانی که اتر را از طریق Puffer به اشتراک می‌گذارند، توکن‌های Puffer (nLRT) را دریافت می‌کنند. این توکن‌ها می‌توانند برای کسب سود در سایر پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز همزمان با پاداش‌های به‌دست‌آمده از سهام اتریوم استفاده شوند.

این فرآیند که به عنوان لیکوئید استیکینگ شناخته می‌شود، مدت‌هاست توسط سایر بلاک‌چین‌ها، مانند Cosmos انجام می‌شود و اخیراً پس از ارتقای Merge که شبکه را به سمت اثبات سهام سوق داد، به اتریوم منتقل شده است.

امیر فروزانی، مشارکت کننده اصلی در Puffer Labs، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: “هدف ما این است که به طور قابل توجهی موانع را برای شرکت اعتبار سنجی‌های خانگی کاهش دهیم و در عین حال پیشرفته‌ترین پروتکل بازسازی نقدینگی را ارائه کنیم.”

در 6 مارس، Cointelegraph گزارش داد که EigenLayer از پروتکل وام مالی غیرمتمرکز Aave در مجموع ارزش قفل شده (TVL) پیشی گرفته است. این دستاورد پس از آن رخ داد که EigenLayer به طور موقت سقفی را بر روی مقداری که کاربران می‌توانستند در آن به اشتراک بگذارند، برداشت که منجر به ورود 10.4 میلیارد دلار ارز دیجیتال به این پروتکل شد.

داده‌های Dune Analytics نشان می‌دهد که EigenLayer بیش از 107900 سپرده‌گذار منحصربه‌فرد دارد. علاوه بر این، آمارهای DefiLlama نشان می‌دهد که ۷۴ درصد از توکن‌هایی که روی پلتفرم قرار گرفته‌اند، Wrapped Ether (wETH) و Lido Staked Ether (stETH) هستند.

در حال حاضر پروتکل‌های Liquid Staking بزرگترین دسته پروتکل‌های DeFi با ارزش قفل شده در حدود 55 میلیارد دلار در حدود 160 پروتکل هستند که عمدتاً مربوط به Lido، بزرگترین پروتکل از نظر ارزش قفل شده با 35 میلیارد دلار است.

منبع خبر: COINTELEGRAPH

لینک مطلب: جذب 18 میلیون دلار سرمایه توسط پروتکل Puffer Finance